Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A macska rávizelt az ágyra,...

A macska rávizelt az ágyra, hogyan tudnám fertőtleníteni majd szagtalanítani?

Figyelt kérdés
Sajnos a macskának sikerült az ágyra rávizelnie, én feltöröltem és lefújtam parfümmel de így csak rosszabb lett. Hogy tudnám szagtalanítani és fertőtleníteni.
2010. nov. 1. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Felülettől függ: ha kárpit, akkor kárpittisztítóval kell lekenni az érintett területet, majd lemosni, és hagyni megszáradni. Régi házipraktika, hogy liszttel hintették be az ágyat, majd lesöpörték, de az manapság már nem igazán működik.
2010. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit keres az ágyon??
2010. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam ecetes megoldásról, az működik szerintetek?
2010. nov. 1. 15:42
 4/7 anonim válasza:
19%
Először is rúgd fel a macskádat lehetőleg acélbetéts bakanccsal, másodszor is egy takarítógéppel ápold le az ágyat.
2010. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szódabikarbónával dörzsöld be, majd 30perc múlva porszívózd le jó szagtalanító. A másik kifejezetten jó a vizelet szagra, nedvesítsd be a felületet, dörzsöljük be Borax-szal, amikor megszárad, porszívózd ki.

Kárpitfoltokat eltüntethető ecettel vagy mosószódával. Áztass be egy használt fogkefét ecetbe, és dörzsöld a textilbe. Ha nem jön ki a folt próbáld meg mosószódás pasztával, de azt előbb próbáld ki a kárpit nem látható részén, mert a mosószóda sokszor színt is oldja. Jó kísérletezést.

2010. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

végül sikerült valahogy? mert most én is ilyen helyzetben vagyok.

melyik jött be?

2012. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
HA valaki ezt olvassa és hasonló helyzetben van akkor ECETET öntsön a foltra!! Az komolyan megoldja. Sima háztartási ecet.
2012. febr. 12. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!