Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyszerűen nem tudom beosztani...

Egyszerűen nem tudom beosztani az időmet, szalad a ház! Kérlek adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés
Állandóan kupi van itthon, és kosz.Ha rendet rakok, az egy napig tart, aztán minden kezdődik előről.Az egyik kérdésnél írtátok, hogy mennyi mindent megcsináltok fél óra alatt,én annyi idő alatt még el se mosogatok:(Kérlek adjatok tanácsot, hogy hogyan lehetne mindig rendet tartani.Bár a kupihoz hozzátartozik egy baba, aki mindig rámol,(és aki nélkül sokszor egy lépést nem tudok tenni, nem hogy takarítani) és egy férj, aki semmit nem segít, csak szintén rendetlenséget csinál.Tudom, ez nem mentség,és sürgősen változtatnom kell, mert ez egy háziasszonyhoz nem méltó... :(
2010. nov. 3. 08:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%
Nálunk detto ugyanez volt a helyzet. Nem neked kell beturbózni, hanem a férjednek kéne besegíteni legalább azzal, hogy nem hagy maga után rendetlenséget. Nálunk ez hellyel-közzel működik. A gyerkőc meg még sokáig fog rendetlenséget maga után hagyni, de ha később úgy neveled, h rendszerető legyen, akkor nem lesz gond.
2010. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a FlyLady programot, nekem is ez segített :)

Bővebb leírást itt találsz róla:

[link]

2010. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


3 gyerekünk van(5 éves,3 éves,10 hónapos)és állandó jövés menésben a barátnők,családtagok:))A legjobb "barátom " a MOSOGATÓGÉP!!!!!!A játékokkal nem törődöm,ha jön valaki egy kupacba túrom és kész!Ez természetes dolog ahol gyerek/ek van/vannak!Főzni általában este szoktam,több napra valót.Minden nap porszívózom ahol a papok táncolnak:)Nagytakarítást csak akkor csinálok ha itthon van a párom és itt van az unokahuga aki imád a legkisebbel játszani!A legfontosabb,hogy ne görcsölj rá a rendre,annál rosszabb ha nem sikerül megvalósítani!Lazán csináld!Én pl ha a két nagyobb oviban van akkor lefekszem aludni a kicsivel!!!Mellette nem lehet csinálni semmit,mászik,feláll mindenütt....

2010. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ha nincs segítséged (férj, anyós, anyuka, bejárónő, stb.), a helyzet nem fog változni. Férfihoz sem méltó, hogy elnézi, hogy válik a párjából háztartási robotgép. Egyébként sajnos az általad leírt állapotok majdhogynem "normálisnak" tekinthetőek kisgyerekes családokban (mármint hogy a rend és tisztaság fél óránál nem tart tovább).
2010. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is hasonló cipőben járok, van egy 15 hónapos kislányom, és nem egyszerű mellette rendet tartani. A cipőket kirámolja a cipős szekrényből,ha elpakolom és észreveszi, akkor az első dolga, hogy újra kipakoljon. A játékai mindenhol megtalálhatóak a lakásban, amit minden este összeszedek, de reggel kezdődik minden elölről. Ha elmosogatok, kb. fél óráig tart a rend, aztán megint termelődik újra és újra, kicsi konyhánk van, és borzasztóan nehéz rendet tartani, mert egy-két mosatlan edénytől is úgy tűnik hatalmas kupi van. A szobában folyton ott a ruhaszárító, mert nincs teraszom, vagy dugi szobám ahová eltegyem. Általában nem vasalok ki egyből, mikor leszedem, és sokszor van lavórban a ruha a szobában, amit igyekszek az ajtó mögé rejteni, de én tudom, hogy ott van és zavar, és csak akkor állok neki, ha nincs fontosabb dolgom. És persze a lányom éppen alszik. Naponta felmosok, a konyhát többször is áttörlöm, mert a leányzó ha eszik az egész konyha úgy néz ki mint egy disznóól. Persze nem mindig hagy időt, hogy egyből feltöröljek, és tiszta kajalenyomat a járólap. Igyekszem mindig mindent elpakolni magam után, de nem mindig sikerül, és sokszor pl. a cipőjét úgy elvarázsolja a kis csaj, hogy fél órán át keresem a lakásban. Nem tudom mit kéne tennem, hogy ez változzon, ráadásul a védőnő is bármikor betoppanhat. De örülök, hogy nem csak nekem van ilyen problémám. Én nagyon szégyenlem magam, hogy nem tudok úgy figyelni mindenre, mint régen. Ciki ha jön a védőnő és nincs patent rend? Mert tutira mindig akkor jön, amikor a legjobban szalad a lakás.
2010. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindegyőtöknek!Hát akkor nem csak én vagyok így:)Nagyon zavar, mert akármelyik ismerőshöz elmegyünk, mindig csilli villi a lakásuk.Még ott is, ahol baba van.
2010. nov. 3. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a vendégvárás szerintem egészen más, arra az egy alkalomra meg lehet csinálni a lakást, gondolj erre. Meg hogy nem tudhatod, mi van a szekrényajtók mögött :D

Engem mindig ez nyugtat meg, így szoktam nagyon könnyen "rendet rakni", ha jön valaki, egyszerűen fogom a szanaszét heverő cuccokat és már röpülnek is be az akasztós alá.


Egyébként a legjobb, amit tehetsz, az az, hogy a férjed is befogod. Gondolom, ő dolgozik, te meg otthon vagy, így nem tudsz annyi feladatot rásózni, de néhány alapvető dolgot, ami mindenképp elengedhetetlen, csináljon ő. Pl. reggelente amikor munkába indul, vigye le a szemetet. Nálunk pl. a teregetés a páromé, mert a fürdőszobában fixre kötött zsinórok vannak, amit persze nem érek fel. De ő szokott porszívózni is, mert én azt utálom, ő meg szereti. Találjatok pár ilyen dolgot, hátha. Megkaphatná akár az esti mosogatást is.

Ja meg érdemes mindenféle gépeket beszerezni. A mosogatógép az egyik legfontosabb, iszonyú sok időt és munkát spórolsz vele. De ad abszurdum egy szárítógép is lehet, hogy jó lenne, akkor nincs több gond a ruhaszárítóval. Meg még ami hiányzik, ami segíthetne.

Esetleg még megoldás lehet, ha van a közelben lakó kisgyerekes ismerős, hogy kisegítitek egymást. Amíg ő leviszi a két gyereket sétálni délelőtt, te rendet raksz - egyedül, gyerek nélkül, aztán amikor te viszed le őket délután, akkor ő csinálja meg ezt otthon.

2010. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kora reggel keltem, elraktam a száraz ruhákat (már régen csak a férjem ingeit és néhány gyűrődősebb ruhát vasalok, a többit csak gondosan teregetem és hajtogatom), főztem és gyorsan felmostam a köves helyiségeket, kitakarítottam a fürdőszobát, wc-t. Utána a gyerkőcé voltam (nagyjából akkor ébredt, amikor én elkészültem). Amíg nagyon kicsi volt, nyugodtan tudtam akkor is porszívózni, amíg ő aludt, később ez közös játék lett, nem is tudta, milyen hasznos, amin ő annyira mulatott :=). Ebéd után, amíg ő aludt, rendbe szedtem a konyhát, megint felmostam (előttem már más is ecsetelte az okát :=) ), bedobáltam a mosógépbe a ruhákat, este már csak teregetni kellett, így bőven jutott idő a fürdetésre, vacsorára, esti mesére és utána a férjemre.

Rendetlenség, kosz sosem volt, a szétszórt játékokat én nem tartom annak, te se szégyeld magadat emiatt, ahol kisgyerek van, ott ez természetes, kétéves kora körül pedig már el lehet kezdeni elpakolni vele mindent, mielőtt újabb játékot venne elő. Hidd el, hamar megszokja.

2010. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
84%

én is hasonló cipőben jártam, míg a barátnőm adott egy gyors takarítási tippet.

gondolom mindennek van helye a lakásodban Szóval: Minden nagyobb dolgot rakj vissza a helyére máris jobban néz ki a lakás. Azután töröld le a port ahonnan kell. Porszívózz fel mindenütt. Végül ahol szükséges moss fel. Máris ragyog a ház. Ha ezt hetente egyszer megcsinálod akkor nem lesz kupi a házban. Vagyis helyesbítek akkor csak a nagyobb dolgokat kell elpakonod naponta, az meg max 20 perc. Kaja után mindig mosogass el. ne hagyd felhalmozódni a cuccokat, mert abból indul a káosz. amit a kezedbe veszel és már nem akarod használni, még ha először nehéz is, de mindig a helyére rakd vissza, ne csak úgy az asztalra vagy a foteba dobd le.

nem elég korán kezdeni a gyerek rendre tanítását is. ha már tud járni igenis utasítd arra, hogy segítsen elpakolni maga után ha játszott (pl alvás vagy kaja előtt). egykettőre meg fogja tanulni és utána már nem is kell neki segíteni csak azt mondani rakd el magad után a játékot. (nálunk ez működik) Ha sokszor megdícséred érte hogy milyen ügyes előbb utóbb mondani sem kell neki. ráadásul felnőtt korában is rendszerető lesz.


A férjekkel nem lehet mit kezdeni, ha úgy nőttek fel, hogy anyóspajtás mindent eléjük tett.


csináld azt, hogy reggeli után elpakolsz és figyelsz a rendre, ha hazajön a férjed a munkából megkérheted, hogy legalább maga után tegye el a dolgait, reggelről reggelre kevesebb tennivaló lesz, csak oda kell figyelni ;)

2010. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)A babám egyelőre csak a szétpakolásba segít.Már áll, de magától nem megy, ez arra elég, hogy a fiokokból kirámoljon...:)Most is azt csinálja....

Egyelőre azon változtattam, hogy mindent a helyére teszek egyből vissza,és amint elvan egyedül, ha csak pár percre is, máris valahol összapakolok, vagy pár edényt elmosok, vagy a széttépkedett papírokat a szemetesbe dobom.5 perc alatt máris jobban néz ki a szoba:)

De felmosni még két nap alatt sem sikerült :(Az a másfél óra míg alszik a babám az arra se elég, hogy megfőzzek...Este 9 óra után lenne időm, de akkorra már hulla vagyok, és zörögni se akarok.Kicsi a lakás, és minden székhuszkodás iszonyú zajjal jár:)

A férjemre max a szemétlevivést bízhatom, mert minden nap reggeltől késő estig dolgozik, még hétvégén is.Hazajön eszik, benn hagyja a koszos edényeket a szobába, a ruháit és az újságait csak valahova ledobálja a papírzsebkendőkről és a sörösdobozokról ne is beszéljünk...és már alszik is:)

De megfogadom a tanácsaitokat, kicsit megpróbálom összeszedni magam,mert bennem is van hiba.Rájöttem, hogy mindent olyan lassan csinálok.Egy rendrakás több óráig tart, a mosogatás is minimum fél óráig,pedig sosincs sok edény, mert olyan pici a mosogató, hogy alig fér bele valami.:)

Na most gyorsan pakolok egy kicsit,hátha még van pár percem :D

2010. nov. 5. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!