Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házimunka gyorsan? Sokáig...

Házimunka gyorsan? Sokáig dolgozom, gyakran hétvégén is van egyéb elfoglaltságom (suli). Nincs időm a házimunkára, ami felgyűlik és ettől még jobban utálom. Régebben olyan "rendes" voltam, de egyszerűen nem bírom az iramot.

Figyelt kérdés
Időt spóroló, kedvcsináló tippeket várok!
2010. máj. 25. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én közben mindig zenét hallgatok, úgy repül az idő :=). Első, hogy feldobom a kaját a tűzhelyre, aztán jön a mosógép (ha éppen mosni kell), amíg az dolgozik, én rendet rakok: reklámújságok a szemétbe, átnézem a napi postát, leszedem és elrakom az előző napi száraz ruhát (ha volt mosás), ha másnapra ki kell 1-2 darabot vasalni, megcsinálom, a vizes helyiségeket + előszobát, konyhát/étkezőt felsöpröm és felmosom. Mire felszárad, a vacsora is kész, tiszta étkezőben tudunk enni. Vacsi után a mosogatógépet elindítom (eleve a gépben gyűjtjük a mosogatnivalót, így ilyenkor csak bedobjuk azt a néhány vacsi tányért + evőeszközt, poharat és már mehet is), a frissen mosott ruhát kiteregetem és kész. Az esti film után csak kikapcsolom a mosogatógépet, az edények általában nyitott ajtó mellett megvárják a reggelt, akkor teszem csak el őket.

2-3 naponta (nem "mosós" napon!) felporszívózom a nappalit is. A többi szobát (háló, gyerekszoba) csak hétvégén porszívózom és port is csak akkor törlök.

2010. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ügyi vagy! Ezek nagyrészét én is megtehetném. De sokszor totál lemerülök és még a mosógépet bekapcsolni sincs kedvem. Tudom 3 perc a bepakolással együtt! Aztán másnap még rosszabb, még több minden van.
2010. máj. 25. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A zene jó ötlet ted be a kedvenc pörgös számod és egy nap csak 1-2 feladatott csinálj.

Oszd be hogy szerdán porszívozol és port törölsz, csütörtökön mosás nap....

2010. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én most megfogadtam,hogy minden nap csinálok valami hasznosat,mert a szüleim nagyon sokat dolgoznak.

Általában suli után megebédeltem itthon,majd pihentem egy órát(zenét hallgattam,aludtam,újságot olvastam...).Mostantól egy fél órát "dolgozok" pl. elpakolok a csurgatóból és elmosogatok,elrakom a tiszta ruhákat,felsöpröm a folyosót és a konyhát stb.Majd egy fél órát pihenek és tanulok.Aztán ha úgy van tanulás után is csinálok még valamit,rendet teszek a szobámba,kitakarítok stb.


Anyum pedig úgy szokta csinálni amikor délutános,hogy hétvégén úgy főz,hogy hétfőre is legyen ebéd,mert akkor egész napozik.Kedden délelőtt megfőz,két napra és mos.Szerdán délelőtt takarít,csütörtökön megint főz két napra,mos,vasal ha kell.Pénteken apróságokat megcsinál amit kell.

Amikor délelőttös akkor pedig úgy csinálja,hogy hétfőn itthon van és kitakarít alaposan,főz két napra.Kedden délután mos,vasal.Szerdán délután főz két napra,a konyhába rendet rak.Csütörtökön mos,tiszta ruhákat pakol sstb.

Tehát megosztja a munkát.

15/L

2010. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen valószínűleg a megoldás a beosztásban rejlik. Ha minden nap elvégzek 1-2 feladatot, nem gyűlik úgy fel a meló.

Próbálkozom. Régebben is hasonlóan oldottam meg, csak hát akkor jobban volt kedvem/időm munka után még serénykedni. Mostanság legszívesebben csak pihiznék... de itt a házimunka, aminek sosincs vége :-))

2010. máj. 25. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Az egész a szervezésen múlik. Nekem sincs kedvem sokszor takarítani amikor hazaérek mégis úgy gondolom,hogy a hétvége "tisztán" kezdődjön és lehetőleg pénteken már ne kelljen csinálni semmit.

Mi hordjuk a kaját itthonról így hétfőn viszem azt, ami a hétvégén maradt, hétfőn főzök keddre, szerdára, csütin valami könnyű gyorsan elkészíthető a kajcsi és pénteken pedig rendelünk valamit a cégben.

A bevásárlás csüt vagy szerdán van ezzel a hétvége is letudva esetleg kicsi bevásárlást csinálok még hétvége közben.

Takarítás: csüt vagy szerda portörlés, felporszívózás péntek felmosás (ha szükséges megint átszaladok a porszívóval mindenhol).

mosás: csak hétközben ált. kaja készítés közben :)


46 m2 a lakásunk szóval a takarítás (portörlés, porszívózás, felmosás) megvan 1-2 óra alatt. attól függ mennyire vagyok alapos és a párom mennyit segít.

2010. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyedül élsz? Nekem sokat segít, hogy a párom megcsinálja a munkák egy részét. De még így is gondolkozunk azon, hogy egy takarítőnőt elhívunk, hogy időnként rakja rendbe a lakást. Szerintem gondold meg, végül is a pihenőidőd egyáltalán nem törvényszerű, hogy takarítással töltsd!
2010. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már én is gondolkoztam a takarítónőn. Csak mindig arra gondolok, hogy ez már luxus.


130 mn-en lakunk ketten (sajnos még nincs gyerek), és nem mindig sikerül utólérni magam. Na jó szinte sosem.

És még ott a kert, terasz stb. A párom segít, de még többet van távol, mint én.

2010. máj. 28. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!