Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesz fehér foltos...

Miért lesz fehér foltos (mosóporos) mosás után a fekete ruhám?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy azért, mert olcsó mosóport használok? Több mosógéppel is próbáltam már, de rendre fehér foltosok lesznek a ruháim.
2010. nov. 14. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
mert fekete illetve színes ruhákat nem mosóporral, hanem folyékony mosószerrel szoktak mosni. a mosópor nem oldódik fel rendesen.
2010. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem voltak mindig folyékony mosószerek, és akkor is mostak színes, fekete ruhát. Vannak mosógépek, amik minőségtől függetlenül nem mossák bele rendesen a mosószert a dobba az adagolóból. Én amíg port használtam, a ruha közé, a dobba szórtam rétegenként a mosóport. És nem szabad nagyon telepakolni a dobot sem. Öblítőnek meg egy mosáshoz 0,5 dl 20%-os ecetet használok, az kiöblíti a mosószer maradékot teljesen. Nem ecetszagú a ruha, hanem puha, finom tapintású, és a mosószer illata mellett friss, olyan tisztaság szagúak a ruhák.
2010. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Oldd fel vízben a mosósport és úgy tedd be az adagolóba, vagy öntsd rá a ruhákra.
2010. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyén hangzik, de a fekete ruhákat imádom és annyira féltem, hogy inkább samponban vagy tusfürdőben szoktam kimosni kézzel , utána jól átöblítem.
2010. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
kösz. És a folyékony mosószer nem drága?
2010. nov. 14. 16:42
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem akkor lesz foltos a ruha, ha megpakolom a gépet. Mostanában poros mosószerrel mosok, és biztos hogy bele tud tapadni a ruha közé, ha nagyon össze vannak nyomva. Tudom, hogy ez van, de mégis sokszor megjárom:)))

A sötét ruhákon jobban meglátszik, pedig a világoson is biztosan marad mosószer.

2010. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen igaz,régen nem voltak folyékony mososzerek még és akkor se feltétlen fogta össze a msoopor a ruhákat.Gondolom függ a mosopor fajtájától meg h milyen hőfokon mosol vele(esetleg tul hideg vizben nem oldodik úgy).Vana lid-ben folyékony mososzer olyan 600 körül,formil a neve.Ha nincs lidl a közeletekbe biztos ha körülnézel találsz máshol is.
2010. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
82%

valaki a ruhákra teszi a mosóport nem a mosópor tartályba..ha a ruhára raktad igáig akkor azért van.

amugy meg nem dárga a folyékony mososzer sem.vannak olcsobb fajták is!

2010. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, én Tomi mandulaolajasat szoktam venni, változó az ára, általában nagy kiszerelést veszünk és így a literes ára olcsóbb.Mivel elég drága a ruha - főleg a jó minőségű, bár lassan a gagyi is - érdemes kiadni kicsit többet a folyékonyért + egy tipp még: én minden feketémet kifordítva mosom és szárítom.
2010. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdés ahhoz, aki ecettel öblíti ki a ruhákat:

Hova öntöd az ecetet, az öblítőnek való "rekeszbe"?

2010. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!