Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészedünk, leginkább a pára...

Penészedünk, leginkább a pára miatt, és ahogy elnézem ennek leginkább a főzés az oka. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bocs ha hosszú lett, de másképp nem tudom leírni: Kicsi a lakás, tégla, elég régi, műanyag nyílászárókkal, fűtök is, kint sincs pedig még olyan hideg. Két kicsi fiam miatt az ablakok sarkig tárása nem megoldható. Huzatot nem tudok rendesen csinálni. Van páraelszívó a tűzhely felett, kivezetett csövű, mégis a főzésnél van a legnagyobb baj. Áll a víz az ajtót, ablakokon minden főzésnél. A fürdés-szárítás még hagyján, mert ott az elszívó hatásosnak látszik. De mit kezdjek a főzés okozta párával? Szabályosan érezni lehet a levegőben ezt az áporodott gombás szagot. Már hetente penészölök, mert a szobák falai penészedni kezdtek rendesen, és a konyha is. Hogy oldjam meg, hogy a főzés ne legyen rémálom???Áll a műanyag ajtón a víz, meg az ablakokon is, és még nincs is kint hideg, mi lesz télen? Mit csinálok rosszul, illetve adnátok tippeket, hogy eltűnjön végre ez az állapot?
2010. nov. 18. 04:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A penészölö sokkal többet árt a gyerekeidnek (mert igen erös vegyszer, ami a légutakat kárositja), mint egy rendes szellöztetés sarkig nyitott ablakokkal. Nem értem, miért ne lehetne igy szellöztetni? NE állitsd a gyerekeket direkt a huzatba és nem lesz semmi bajuk. HA csak éppen picit nyitod ki az ablakot, azzal CSAK a párát növeled a lakásban.

Az elszivó meg szerintem nem elég a konyhában, eeösebbet vegyél, ami gyorsabban szivja ki a levegöt, másrészt fözéskor MINDIG tedd rá az edényekre a fedöt. Fözés után csinálj huzatot 5-10 percre. A ruhákat NE a lakásban száritsd, kinn sokkal jobban száradnak és nem a lakásban marad a pára.

2010. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a légtömör ablakaid miatt dunsztolódik be a lakás. Az is elképzelhető, hogy egyszerűen túl kicsi nektek.


Szellőztess sokat!

Ennél többet csak egy helyszíni bejárás, tanácsadás keretében tudnék mondani. Így látatlanban nem lehet megállapítani az okokat...

2010. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Az elsőnek üzenném, hogy az a "sok" vegyszer ami káriosítja a légutakat az a Hypo... 1600 ftért szavonak meg hanonak nevezve. És mint hypo kifújás után kb 10 percel elillan a klór.



ablakkeretbe szerelhető szellőztetőt javaslok a kérdezőnek, ill, ha most nincs lehetősége rá, sokat segíthet, ha kiszedegeti az ablakai fölső oldaláról a gumitömítést. És a szellőztetés valamilyen módon történő megoldását.

2010. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok, a penésztelenitöben nem CSAK hypo van - igaz, hogy a legnagyobb részét ez képezi.

Viszont a klór belélegezve feloldja a tüdöhólyagokat és igy tüdövizenyöt okoz - és már csak ezért sem használnám olyan helyen, ahol kisgyerek van.

2010. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a klór kb. 2 perc alatt bomlik el,úgyhogy ha nem a gyerekre fújod, hanem a falra, és a gyereket arrébb tudod tenni 5 percre akkor nagy valószínűséggel túléli...


ha próbáltál nagy töménységű hypot használni ami nem volt felmárkázva akkor tudnád, hogy ezek a penészölők hihetetlen nagy átverések, humbug, és az 1600ftos áron 7,5 dl nagy töménységű hypót kapsz, aminek az előállítási ára nem több 10 ft-nál.

2010. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Da arany szívei anyjának A PENÉSZT CSAK A KLÓR ÖLI MEG! ÉS KLÓR CSAK A HIPOBAN FÉRHETŐ HOZZÁ HÁZTARTÁSILAG! 1:4 arányban kell hígítani és szóróflakonnal befújni! Majd lehet szellőztetni!A penészt nem szabad törölni szárazon mert a spórái mindent befertőznek!És a penész nem hülye hogy csak vízzel megéljen!Szervesanyag is kell hozzá amivel táplálkozik!Ez pedig a Diszperzit nevű szervesanyag alapú falfesték!
2010. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"1600ftos áron 7,5 dl nagy töménységű hypót kapsz,"


Nem! A Savoban 5% hipo van! A legtöményebb meg 15%-os!

2010. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha a sima háztartási hypo 1,5 % akkor az 5-6 %os szavo hanno nem nagy töménységű?:)


amúgy itt van : [link]


mindenki palackozhat magának olcsón szavot hannot:)

2010. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"ha a sima háztartási hypo 1,5 %"


15%-os! Tízenöt százalékos!

2010. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A normál háztartási hipó (1,5%-os) tízszeres koncentrátuma. "


Itt hülyeséget írnak, én vegyész vagyok tudom.1,5 %-ot a háziasszony csinál ha tízedrészére hígítja a flakonos hipot.A hipogyártásnál 15%-osat kapnak! Tessék megnézni a hipo flakonját, aktív klór tartalom rajta van abból ki lehet számítani a NaOCl tartalmat!

2010. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!