Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet együtt mosni a különböző...

Lehet együtt mosni a különböző színű ruhákat?

Figyelt kérdés
A nagyi úgy tanította, hogy a pirosat a pirossal, a kéket a kékkel, de nekem apuval nincs annyi egy színű ruhánk. Lehet pirosat rózsaszínnel, lilával, kékkel együtt mosni?
2010. nov. 24. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Én speciel úgy mosok, hogy külön a fehéret és az összes többit egyben. Ma már jó minőségű festékek és műszálas anyagok vannak, valamint gondolom, 40 foknál nem mosod melegebben a ruhákat.

Régebben nem voltak elég jó mosóporok, ezért 60 fokon mostak alapból, de volt, amit 90 fokon. Persze így a ruhák engedik a színüket. Nyilván ezért tanította ezt neked a nagymamád, de ez ma már egy túlhaladott dolog, bármit összemoshatsz, kivéve ha új és még nem tudod, hogy ereszti-e a színét.

2010. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
89%
Én a rózsaszínt simán a pirossal mosom. Ha nem fest akkor mindenféle tiritarkát is összerakom, persze a sötétkéket nem a világossal. Ha valamelyik sötét ruha fest akkor hasonló színűvel vagy feketével dobom össze.
2010. nov. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen: fehéreket együtt és az összes többi színeset együtt.

Egészen más dolgokra kell ügyelni. Az öblítő is és vízlágyító is iszonyúan szedi ki a színeket. Ezért ezt a két adalékot csak fehér mosásnál alkalmazom. Jobb, márkásabb termékekre rá is van írva, hogy ne használj öblítőt a mosásakor.

A másik praktika, hogy az összes színes dolgot kifordítva kell mosni. A kívül lévő oldal sokkal jobban kopik. Ezt akár már néhány mosás után láthatod.

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

én így szoktam:

fehér

fekete mehet a sötétbarnával vagy nagyon sötétkékkel.

piros, rózsaszín

kék, zöld, khaki, világosbarnás is mehet együtt.

sárgát is lehet a zöldekhez adni.

2010. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

én három felé szortírozok, fehér, középtarka és sötét.

az új dolgokkal óvatos vagyok, mindig kimosom előbb kézzel, hogy engedi-e a színét vagy sem.

2010. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 kategória van.

Fehér/nagyon világos

Sötét

Piros

Többi színes egyben,

2010. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vettem színfogó kendőt, azzal fogom betenni, mert rengeteg szín van. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nagyon hasznos volt az összes!
2010. nov. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!