Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógép mosó-öblítőszer...

Tetris kérdése:

A mosógép mosó-öblítőszer tartálya belülről penészes lett az öblítőtől, pedig egy drága márkásat használtam. Mi van ezekben az öblítőkben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
bármejik bepenészedhet tudod néha illő kitakarítani a tartályt ki islehet venni a gépből
2010. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Szellőztetni kell a mosógépet is, nem kell lecsukni mosás után. Plussz ahogy előttem mondta valaki, ki kéne takarítani néha..
2010. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Természetesen takarítom, és szellőztetem a gépet, de akkor is penészfoltos lesz a mosószertartály.

Talán butaságnak hangzik, de nem lehet, hogy a forró víztől az öblítőből kicsapódik valami izé?

2010. dec. 13. 18:07
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Az öblítőből semmi olyasmi nem jön, de a mosószertartályban, miután víz öblíti ki onnan a mosószert, víz marad, ami ugye a penész melegágya..

Mondták: vedd ki a mosószertartályt, alaposan tísztitsd ki időnként, én is azt teszem...

2010. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 13. 18:25
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha minden mosás után kitakarítod és kiszellőzteted, hagyod megszáradni, vagy szárazra törlöd, akkor nem penészedhet be.
2010. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért ez mégiscsak olyan furcsa. A mosószert, ami ugye tisztításra van, azt is ki lell tisztítani a tartályból.

Az öblítő maradékos víz pedig, ami ugye illatos kéne, hogy legyen, penészes lesz.

Ti minden mosás után ki szoktátok tisztítani a tartályt?

2010. dec. 13. 18:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Én a mosóport a bezárt dob tetejére borítom mindig,éppen azért mert mindig maradt benne és össze csomósodott.Az öblítő tartálya nekem is fekete,nem is tudom úgy szét szedni,hogy hozzá férjek!Üveg mosóval sem lehet normálisan hozzáférni.
2010. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

," víz marad, ami ugye a penész melegágya."


Tévedsz a penész vízből nem él meg!Ahhoz szervesanyag is kell! Az öblítőben pedig szerveanyagok vannak dögivel és a víz nem mossa ki a maradékon elszaporodik a penész. Ha ki lehet venni az adagolót akkor forró trisós vízzel kell átmosni és hipós vízzel öblíteni.

2010. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ennyit ér az illatos öblítő.És ez csak a jéghegy csúcsa, ezt legalább látod. Ami pedig nem látható helyen van?

Aztán ki tudja, hogy a bőrbetegségek, allergiák mitől jönnek?

Használj öblítő helyett ecetet, kipusztul a mosógépedből a penész.

2010. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!