Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon-nagyon párás a lakásunk...

Nagyon-nagyon párás a lakásunk. Ajánlanátok hatékony párátlanító készüléket? A ház szigetelve van, műanyag ablakokkal. Hiába szellőztetek, folyik az ablakokon a víz, penészes minden, ja és sokat mosok.

Figyelt kérdés
Elég egy párátlanító a kb. 85 m2 hasznos alapterületű lakásba, vagy több kell?
2010. dec. 16. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gázfűtésed van? Ha igen, akkor érdemes nagyobb teljesítményű készüléket venni és nem a Ceresitre gondolok. Praktikerben több féle, nagyteljesítményű van és rá van írva, hogy mire elegendő.
2010. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 Ceresitem van, szívja a vizet rendesen, de azért még folyik víz az ablakon is, és penészes a plafon.
2010. dec. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt akár én is kérdezhettem volna.

Műanyag ablakok, szakad a víz az ablakon, falakon, minden dohos, penészes, hideg. Második emeleti lakás.

Az ablak a hibás. Nagyon szigetel, a szellőztetés kevés.

Nyáron kiverettünk a szoba falán agy szellőzőt, egyfolytában nyitva van, ventillátoros. És hungarocellt ragasztottunk belűlről (tudom, kivűlről szokták) a 2 leghidegebb falra. Tavaly állt a víz a szekrény és az ágy alatt. Most legalább az nincs.

A Ceresit pára stop szart se ér. 2 hét alatt elolvadt 1 kő.

Mikor főzök bezárom a szoba ajtót.

2010. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Ceresit hatása %-ban nem mérhető, bár kétségtelenül látványos. A mi páratartalom-mértőnk semmi csökkenést nem mutatott.

Kölcsönöztünk egy elektromosat, gondoltuk, ha beválik, veszünk egyet. 2 hétre kölcsönöztük, 2 nap után visszavittük. Zabálta az áramot, abban a helyiségben, ahol volt, 2(!)%-ot csökkent a páratartalom egy délután alatt, mikor a gépet átvittük máshova, 1 óra múlva ugyanannyi volt. A gép mellesleg bazi nagy, borzalmasan zúg, egy idő után baromi idegesítő az állandó zaj, és melegít. Ez télen nem olyan nagy baj, de mi nyáron próbáltuk ki.

Nálunk az ajtó penészedik, azon folyik a víz, és ami ennél is nagyobb baj, nem száradnak a ruhák, 5 nap múlva még nedvesek. Már szárítógépet is vettünk, az sem segített (nem mindent lehet beletenni, amit nem lehet, továbbra sem szárad).

A leghatásosabb a gyakori szellőztetés, de engem pl. idegesít, hogy mire befűtöm a szobát, újra kell szellőztetni, és megint kihül minden.

2010. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint marad a szellőztetés...
2010. dec. 16. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:

A ceresit nem alkalmas, de vannak berendezések:

[link]


itt válassz, a m3 és a víztartály alapján valami csinosat.ezek tényleg működnek.

2010. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk Fagor DH-22 van másfél hónapja, az életünket mentette meg (átvitt értelemben), előtte hetente mostam le a penészt a lakásban mindenhonnan, 1 hónapja egy folt sincs sehol (na, jó, a fürdőben akad néha), napi fél-1 órát megy.
2010. dec. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mégvmi: napi 2 adag ruha van átlagban, és a párom a cserépkályha előtt szárítja, gondolhatod, hogy mennyi pára kikerült...a víz tócsákban állt mindenhol, ráadásul nincs a lakás szigetelve sem.


Ezt olvasd el:

[link]


Igazából nem is a cikk az érdekes, na jó, az is, inkább a cikk alatti fórum nagyon szuper!

2010. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2010. dec. 17. 14:24
 10/13 Tami976 ***** válasza:
Én TROTEC márkájút vettem, egyenesen a német gyártótól banki átutalással, az Interneten kereszül. Házhoz szállították, és ami a legfontosabb: hasonló típusokat 60-70 ezerért ärulnak itthon, ezt meg szállítással együtt 32 ezerért vettem.
2011. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!