Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag (plexi) felületről...

Műanyag (plexi) felületről hogyan tudom eltávolítani a régi ragasztómaradékot?

Figyelt kérdés
Autó km-órájának plexijéről van szó, tesa papír ragasztószalaggal volt leragasztva, most nagyon csúnya a helye. Hogyan lehetne eltávolítani? Vegyszerrel, mechanikusan, stb.??
2011. okt. 3. 20:25
 1/7 anonim válasza:
Nem lesz egyszerű,szerintem próbáld meg féktisztító spray-vel.Bármelyik autósboltban kapható 4-500 Ft.
2011. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerüld az oldószereket, aceton, széntetraklorid, stb. Tönkremegy tőlük.

Próbáld alkohollal.

2011. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Másik plexi felületen próbáld ki az aceton mentes körömlakklemosót. Az a műkörmöt sem oldja, nem teszi mattá.
2011. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnyusz válasza:
Én patikai alkohollal csinálnám.
2011. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
WD40 spray.
2011. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyik szer sem volt itthon, de neki akartam fogni, ezért kb. negyed órára rátettem a felületre egy vizes szivacsot, hogy valamelyest felpuhítsa a régi ragasztót. Ezután matricakaparóval (az autó szélvédőjéről az autópálya-matricát eltávolítására) óvatosan letoltam a felpuhult réteget. Ez a kaparó szuper, mert nem karcol!
2011. okt. 6. 20:43
 7/7 anonim válasza:
Valamilyen hasonló ragasztós felületet nyomkodj rá sűrűn, egymás után és felszedi. Mondjuk öntapadós matrica vagy fólia ragadós fele. nagyon sok ilyet csinálok napjában:).
2012. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!