Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell eltávolítani...

Hogyan kell eltávolítani ruhából a penészfoltot?

Figyelt kérdés
vanish szapannal már próbálkoztam, semmi.
2009. jan. 23. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, nagyon nehéz ügy:(

én is feltettem már hasonló kérdést, és senki nem tudott rá választ. nekem az egyik kabátom ment tönkre. én a következőt tervezem vele csinálni: befújom a penészfoltot penészírtóval. nők lapja café fórumon olvastam erről. az egyik fórumozó említette ezt a penészeltávolítót, (úgy emékszem, Bref volt, elvileg fürdőszobai penészre való)ő a kerti napernyőire fújta, és a penészt is kivette, és az ernyő színe sem fakult ki.

sztem tegyél egy próbát, veszteni már úgysem vesztesz semmit.

2009. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ecettel kimosni?
2009. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

* Ha a fehérnemû penészfoltja új keletû, akkor a legcélszerûbb 20%-os citromsav-oldatba áztatni a ruhadarabot. Citromsav helyett ecetsavoldatot is használhatunk. Az áztatás mindig több órán át történjen. A folt eltávolítása csak így lesz eredményes.

* A penészes csipkét egy evõkanál sóból, egy evõkanál szalmiákszeszbõl és 3 deci tiszta alkoholból álló folttisztító keverékkel tisztíthatjuk meg. A keveréket kis vattadarabkával juttatjuk a foltra, és némi várakozás után a csipkét bõséges tiszta vízzel kimossuk.

* Színtartó ruhaanyagból is eltávolíthatjuk a penészfoltot, ha 1 deci csapvízhez egy evõkanál szalmiákszeszt és 5 evõkanál hidrogén-peroxidot keverünk, és a foltos részt ezzel a folyadékkal átitatjuk, majd néhány perc múlva alaposan kiöblítjük. Az öblítést célszerû többször megismételni.

* A gyapjúanyag penészfoltjait legjobb szappanos vízben áztatni, amihez egy kevés kálium-karbonátot is adunk. Az áztatás addig történjen, ameddig a folt el nem tûnik. A végén langyos vízben jól öblítsük ki.

* Kisebb bõrárukról (öv, sapka, kesztyû stb.) a penészt úgy távolíthatjuk el, hogy kellõ méretû, jól záródó üvegedénybe tesszük a megtisztítandó bõrtárgyakat és az edénybe mellé helyezünk külön tartóbn szalmiákszeszt (A szalmiákszesz a bõrtárgyakkal ne érintkezzen). Az edényt egy napra fedjük le. A szalmiákszesz gõzei a foltokat megsemmisítik.

Nem én vagyok ilyen okos, a tippeket innen vettem: hazipraktikak.uw.hu

2009. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kpa4mc válasza:
100%
Sziasztok!Azért regisztráltam hogy leírjam a domestos citrust próbáltam ki,és bevált.Olyan penészes babakocsit sikerült vennem hogy a vajszín fekete volt:-(.Nagyon el voltam keseredve sok mindent elolvastam, de ez sehol nem volt leírva.Ja és a színt sem szívja meg.Világoskék betét a teteje.Be kell ázatni ebbe a vízbe és a penész eltünik!!!!
2010. okt. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szerinted ez működhet nejlon anyagú, tudod olyan "pufidzsekin" is? Évek óta ezért nem hordom ezt a kabátomat, pedig nagyon jó meleg! az is bézs színű, nem fogja szerinted kifakítani, ahol bekenem a foltokat? Köszi a tippet amúgy:)

2010. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!

[link]

2010. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A penészfolt, bármilyen régi is, ha fehér ruhán vagy törölközőn van, egy műanyag tálba teszel vizet és Domestos fehérítőt, (fehér dobozos), bele a penészfoltos ruhát vagy anyagot, áztatod és időnként megnézed. Nem hittem el de nyomtalanul eltüntette a penészfoltokat.

Arra vigyázz hogy gépben ne mosd a ruhákat Domestos fehérítővel mert szétmarja az anyagot, vagyis kilyukad.

Sok sikert!

2011. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 yim válasza:
Nagymeretu telikabattal mit lehet csinalni ?
2015. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!