Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet szépen megtísztít...

Hogyan lehet szépen megtísztítani az elszíneződött, piszkos fugát?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 22:07
 1/5 anonim válasza:
80%
Ha jól tudom vannak pont erre külön takarítószerek, meg penészölők. De én még nem próbáltam, szóval a hatékonyságukról nem tudok nyilatkozni.
2009. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédasszonyom cirtomsavval szokta takarítani, én meg szódabikarbóna+ecet keverékével. Persze mindkét esetben fehér a fuga, nem színes, mert egyszer rápacsáltam, a szép kék fugámat a furdoszobában "seszínure" :-)szívta a cirtomsav.
2009. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Cillit Bang gyönyörűen megtisztítja.
2009. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A speciális szerek előtt, főleg vízszintes felületen a jó öreg ecet megérhet egy próbát. Egy liter ecetet felöntöttem két liter vízzel azt szétöntöttem a tisztítandó felületen. Pár órára ajtó rácsuk, utána ajtó ablak kinyit, kézre gumikesztyű és körömkefével végig sikáltam a fugákat, utána felmosás és kész. Van aki szerint mázas burkolat esetén sósavval is lehet hasonló módszerrel próbálkozni. A savat én túl agresszívnek gondolom, de nekem segített az ecet is.
2009. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az említett módszerek tényleg jók, de ha az eredeti fugaszínt szeretnéd visszakapni, akkor a tisztítást követően használhatsz fuga felújító anyagot is. Ez olyan mint a tubusos cipőápoló és többféle színben is kapható úgy hívják fuga fresca.
2010. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!