Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet megtisztítani ezt...

Hogy lehet megtisztítani ezt a fura műanyagot, ami idővel ragadóssá válik? - bővebben lenn -

Figyelt kérdés
Van hajszárítóm és késnyelem (Fiskars) is olyan anyagból, ami évek elteltével ragacsossá vagy zsírossá válik. A hajszárító így minden szöszt összeszedett, mint valami "mágikus henger" és rémesen néz ki, nem beszélve a ragadósságáról. Miért történik ez ezekkel az anyagokkal és hogyan lehetne ettől megszabadítani e tárgyakat?
2011. okt. 22. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, az offért, de ez engem is érdekelne, nekem az esernyőm nyele ilyen, ahol fogom, és nagyon undorító
2011. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Valószínűleg a kézen lévő zsírosodástól lett olyan ragacsos. Mondjuk én még nem tapasztaltam ilyet, takarítsátok gyakrabban, mondjuk domestosos törlővel, vagy baba popsitörlővel, vagy mosogatószeres szivaccsal.
2011. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kést minden használat után langyos vízzel elmosom, ha olyasmit vágok vele, akkor a ciffel szoktam átdörzsölni. A hajszárítóra nem tudok mit mondani, mert még ilyet nem tapasztaltam.
2011. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs köze a kéz zsírosodásához. A késről le is jön (tisztán volt eltéve fiókba, egyszer csak vesszük elő, csupa "zsír") éppen, na de a hajszárító! Szinte sosem használtuk (egy másikat használtunk) és ilyen lett. Most pedig már egy körfésű nyelén is ezt tapasztalom, ami el volt téve, mert szintén nem használtam :O
2011. okt. 22. 11:40
 5/19 anonim válasza:
Nekunk is ilyen ragacsossa valt az egyik kesunk. Hiaba suroltam kulonfele tisztitoszerekkel. Kidobtam.
2011. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem a kosszal van gond, az anyaga ment tönkre, nem is értem, miért használják még ezt a típusú műanyagot. Pontosabban sejtem: mivel nem tudsz mást csinálni, minthogy kidobod, így kénytelen leszel újat venni.
2011. okt. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Az anyaga elöregedett, megváltozott a szerkezete. Annyit tudsz csinálni hogy ha majd új kést veszel akkor azt a fiókban tárolod és nem erős napfénynek kitett helyen.
2011. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám volt egy kés nyelével, hiába mosogattam el ragadós maradt a műanyag.

Ami megoldotta: körömlakk lemosóval és vatta pamaccsal erősen sokáig átdörzsöltem és teljesen megoldotta a problémát.

2015. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Nekem volt is volt pár eszközöm pl mp3 lejátszó, bluetooth headset ami be volt vonva ilyen - gondolom csúszásmentesítő - matt bevonattal. Semmit nem csináltam vele és évek múlva mikor előszedtem egyszerűn mintha leolvadt volna róla és ragadt.


Lehet kapni tisztításra használatos narancsolajat.

Ezzel le lehet törölni utána nem fog ragadni. (Mi matrica illetve matricaragasztó eltávolításra használtuk a munkahelyen)

2016. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Eszter acetonos körömlakk lemosó nekem is megoldotta. Köszi a tippet!
2016. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!