Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kimosod az első használat...

Kimosod az első használat előtt a ruhákat, ágynemüt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Általában igen, a zoknit, fehérneműt nem.
2010. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Tinker Bell ***** válasza:
38%
A ruhákat fehérneműket minden esetben, mert tele vannak még festékkel, ami beivódik a bőrödbe amikor viseled, no meg ki tudja milyen emberek próbálták föl mielőtt én megvettem. Ágyneműt csak akkor, ha büdös, új szaga van.
2010. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

minden egyes darabot! fehérneműt pláne!

ki tudja milyen emberek próbálták fel előttem, na meg szeretem a mosószerem illatát :D

ágyneműt annyit örököltem, hogy sztem 20évig nem lesz rá gondom :D

2010. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Ágyneműt mindenképp, mert a napod kb. harmadát, esetleg felét, (ki mennyit alszik) benne töltöd. A fehérneműt sem tudnám felvenni mosás nélkül. Képzeld el ha esetleg valami koszos kezű, esetleg fertőző varrta, fogdosta, nézegette :S

2010. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Részint azért, mert sok anyagból jön a festék az első mosáskor, a ruhákat pedig még ki tudja ki próbálgatta előtted.

Másrészt azért, mert a szomszédasszonyom varrodában dolgozott, én is voltam többször is varrodában és ha látnád hogy miken és kiken megy keresztül egy anyag mire ruha/ágynemű lesz belőle, te is kimosnád.

2010. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen. Ki tudja, hol, kik fogdosták össze, a fehérneműket, ruhákat hányszor ejtették le a raktárban, vagy éppen a vevőtérben a földre, kik, milyen eü nyavalyával próbálgatták. Szóval: mosás!
2010. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
fehérneműt minden esetben, ágyneműt nem szoktam, mivel az úgyis be van csomagolva. Ruhákat, mikor hogy. HA pl turiból szerzem tutira kimosom, de ha plázában veszem általában nem!
2010. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent kimosok vásárlás után, hiszen a termékek több kézen is átmennek, mire hozzám kerülnek.
2010. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2010. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek fontos az egészsége, akkor MINDENT kimos, mielött használja. Textilüzemben vagyok dolgozó, és tudom, hogy RENGETEG vegyszert tesznek a feldolgozás során hozzá, hogy feldolgozható legyen. Ezeknek a vegyszereknek nagy része igen erösen allergiára hajlamosit, és ha ezeket nem mossák ki, akkor még a börkiütés e legenyébb baj, amit kaphaz töle a használója, de akár börrákot is okozhat, ha rendszeresen igy használják a ruhaféléket, föként a fehérnemüt, és ágynemüt, ami közvetlenül a börrel érintkezik.

Az, hogy esetleg más valaki felpróbálta, ehhez képest elhanyagolható fertözésforrás.

2010. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!