Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehérítősó használható...

A fehérítősó használható babajáték fertőtlenítésére? (nátrium-perkarbonát)

Figyelt kérdés
A csomagolásra rá van írva, hogy kiváló fertőtlenítő is, de nem tudom, hogy inkább csak takarításhoz, vagy esetleg a babajátékhoz is?
2011. jan. 8. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a babajáték bírja a legalább 50 fokot, akkor fertőtleníthetsz vele. Ez alatt a hőfok alatt nem hat.
2011. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor, ha pl a pelenkázót, vagy müanyag játékokat szeretnék letörölni, arra nem jó?
2011. jan. 8. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a kedves izének kell ilyesmit rákenni a gyermekbútorra. Egyszerüen melegvizes rongyal töröld át és csá. Minek annyira félteni a gyerkőcöt. Ha nem tudod hogyan segítsd akkor inkább ne árts neki.
2011. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát amennyire én fertőtlenítek... Kb két-három hetente törlöm le a pelenkázót, a játékokat meg szintén így fertőtlenítem, közben csak lemosom. Csak a gyógyszertári cuccok elég drágák.
2011. jan. 11. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
A fehérítősó azért fertőtlenít, mert az egyik alkotója hidrogénperoxid. A fehérítőt öntsd 50 fokos vízbe, oldd fel,hagyd egy kicsit kihűlni, amikor a kezed elbírja akkor mosd le a babaholmikat.Közben a hidrogénperoxid elbomlik, semmi ártalmas nem marad utána. Használj kesztyűt, mert amíg stabil az oldat, addig csíp.(Mint a szőke hajfesték.)
2011. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!