Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Formaldehidet hogyan kell...

Formaldehidet hogyan kell használni csizma belsejének fertőtlenítésére?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A formaldehid erősen rákkeltő, nincs az a pénz, amiért a cipőm belsejét kezelgetném vele. Szerintem te se tedd! Gyógyszertári alkoholt önts szivacsra, és azzal törölgesd körbe a belsejét.
2009. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól szellőző helyen,de inkább az udvaron vattapamacsra tegyél belőle,ezt helyezd a cipőbe,és hagyd egy éjszakán át benne.
2009. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én azt mondom, hogy ha mérlegeli az ember a használatát, sztem akkor annyira nem káros. Nagyon sok formaldehid tartalmú bútor, festék van körülöttünk, mégis megvesszük, használjuk őket.

Visszatérve a kérdéshez a saját tapasztalatomat megosztanám. Elkaptam a körömgombát, ami ugye nehezen irtható ki, szakemberhez, bőrgyógyászhoz fordultam, aki 6 hónapos Fluconazol kúrát írt fel (heti 1 kapszula)és teljes cipőfertőtlenítést havonta. Ugyanis mit sem ér a gyógyszer, ha újra és újra vissza lehet fertőződni.Nekem receptre írta fel a hígított formalint, mert nem minden patika adja ki recept nélkül (azért érdekes...)

Használni úgy kell, hogy először is húzol gumikesztyűt és egy kis vattára kb.mint egy gombóc fagyi:-)átitatod formalinnal és jó mélyre bedugod a cipő orrába. Aztán a cipőket darabonként külön-külön nejlonzacskóba teszed , kiszorítod belőle a levegőt és lecsomózod a végét. Benne kell hagyni 24 órára. Aztán kiveszed a zacsiból, meg a vattákat is szedd ki és szellőztetni kell utána a cipőket 2-3 napig. Ja és az egész műveletet az elejétől a végéig ne a lakásban, hanem kint, udvaron, erkélyen csináld, és ne igazán szaglásszad a formalint. Én amikor csináltam az nyáron volt, hétvégén csak papucsban voltam és az összes cipőmet kifertőtlenítettem.

Végül is azt mondhatom, hogy a körömgomba elmúlt és ez nekem fontosabb, minthogy rákkeltő-e a formalin vagy sem.

2009. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a tapasztalatok,vélemények. Hát biztosan nem egészséges,de majd igyekszem nem belélegezni.Használtan kaptam egy csizmát, és mivel velúr,ezért nem akarom kimosni,csak így tudom fertőtleníteni,viszont muszáj,mert más után nem szívesen venném fel. Köszi a válaszokat!!!
2009. okt. 20. 11:43
 5/7 anonim válasza:

Azért vigyázni kell a formaldehiddel, de kis mértékben lehet használni. Az EU tiltólistáján sincs rajta, csak a mennyiséget szabályozzák.

[link]

2014. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fanyar válasza:

Az alábbi tapasztalataim alapján fogom mondani

1. Apám is éveken át mint a legjobb lábfertőtlenítő lábáztató

használta formalinos hígított vízzel telt lavórban.10 perc áztatással

Kiváló eredményeket ért el mindenféle rákkeltő hatás nélkül

2. Az EU és az orvosok gyakran olyan dolgokat is túl-lihegésükben kivesznek a biztonságos szerek közül ami igen bevált gyógyszer,ezt nem kellene. Mert pót anyag nem tudja ugyanazt

3. Ez EU és a gyógyszergyárak gyakran csinálnak butaságot túlzó tiltásaikkal. Mint például a Fukszin kivonása a

Castellani gombaölő ecsetelőből.

Ezzel elérték hogy az összetevői közül pont azt vonták ki ami igazán hatékony volt benne.

Miért?

Mert a fukszin adta a bíborpiros színt!Ez egy pirosra festett látvány volt

Ezzel most van egy színtelen de hatástalan ecsetelő

4. Ott van például a Polytar Liquid gyógy sampon enyhe fenyőkátránytartalommal.

Az információ zavar olyan nagy volt a bőrgyógyászok között

Nem tudták hová lett.

A patikák sem tudták

Beszéltek mindenféle EU tiltásról. Ez nem igaz

A környező országokban volt.

A magyar gyógyszertörzskönyvből törölték.

Igen

De az oka semmiféle tiltás nem volt

Mint kiderítettem a forgalmazótól forgalmazó csere volt

És egyszerűen az új illetékes ügyintéző elfelejtette az érvényességét meghosszabbítani

Zavar és káosz és tájékozatlanság okoz gyakran rémhírek terjesztését

Még a bőrgyógyász is tévesen beszélt

2015. máj. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xywq válasza:
2019. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!