Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem tudok szép fehér...

Miért nem tudok szép fehér ruhákat mosni? Miért nem marad a fehér ruha fehér és lesz szürke kb.5-6 mosás után?

Figyelt kérdés
28 éves 3 gyermekes anyuka vagyok, kisvárosban élünk, 4 éve építkeztünk, akkor mindenből ( mosogépből is) újat vettünk. Kicsi gyermekeim vannak, legkisebb 10 hónapos, a nagyobbak se sokkal idősebbek. Folyamatosan fehér pelusokat mosok, fehér fürdőlepedőket, lepedőket. Először szép fehér aztán egyre inkább beszürkül. Egy csomó praktikát kipróbáltam már. Mosogépünk nem a legjobb , de nem is a legolcsóbb kategória. Fehéret csak fehérrel mosok, néha viszont ha nem jön össze annyi fehér, akkor teszek bele néhány világosabb, mondjuk halvány rózsaszín, vagy sárga ruhákat is. Ariel használok és lenor öblítőt. De már mások tanácsára kipróbáltam a Tomi kristályt is, az se lett jobb. Calgonitot használok, először azt hittem, hogy a viz keménysége miatt szürkülnek a ruhák, de ez se vált be. Tetettünk egy központi vizlágyítót a rendszerre, igy se jobb. Egyszer egy hónapban összeszedek egy csomó fehér ruhát, bedobom 90 fokra és domestos fehérítővel mosok, semmi eredmény, több alkalommal egymás után ezt kipróbálva sem. Elég pedáns vagyok, igy baromira zavar, hogy most már gusztustalanul szürke és sárga minden fehér ruhánk, mérgemben egy csomót már ki is szórtam. Anyunak szoktam odaadni a pelusokat, hogy mossa ki, mégis mit mondanak rám tanácsadáson, meg erre-arra, hogy néz ki, ő mindig ragyogó fehéren hozza őket vissza. A mosógépet is folyamatosan pucolom, a szürőt a tartályt,m mindent. Szerintetek még mit tehetnék, mert ez igy elég bosszantó, helyesebben nagyon bosszantó. Akkor a mosogépen lehet a rossz?
2011. jan. 8. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem az a titka, hogy ne moss semmilyen más színű ruhát a fehérekkel, és gyakran tegyél a szokásos mosószerhez fehérítőt is. kb. minden 2. mosásnál.
2011. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az öblítőtől szürkülnek be a ruháid. Ne domestost használj,hanem öblítő helyett ecetet. Akkor nem kell Calgonit sem,mert az ecet egyúttal vízkőoldó is. Én már legalább 8-10 éve csak ecettel öblítek. Azóta fehérek a ruhák, a törülközők puhák,és nedvszívók maradnak. A színes ruhák pedig megtartják a színüket.
2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
igen, az öblítő sem használ, főleg ha kék, vagy valami hasonló erős színű.
2011. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Kaptam egy Persil mosóport, amit Ausztriából hoztak. Akkor bizonyosodtam meg róla, hogy a kintről hozott sokkal jobb minőségű, mert eddig nem hittem el. Gyönyörű fehérre mosott mindent. Ráadásul az a fajta, amivel 30 fokban is lehet mosni. Sajnos, már elfogyott.

Fehérítésre inkább Cloroxot használj, sokkal szebb lesz tőle a ruha. A foltos konyharukákat is tisztára mosta.

2011. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyszerű, nevetségesen olcsó mosószódával és mosódióval mosok, foltsó adalék, a fehérekhez másfél evőkanál szódabikarbóna, ez tökéletes fehérítő.

Ecettel öblítek, a mosógépem jó illatú, nem bűzlik és nem penészedik az öblítőtartálynál.

A ruhák ragyogóak, az én viszketésem a múlté.

Első lépésben le kellene pucolni a ruháidról a szürke fátylat, ami a márkás mosószerekből és az illatos öblítőkből áll. Lehet, hogy a harmadik mosásnál tűnik csak el, és a mosógép sem egy alkalom után lesz tiszta.

2011. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nem gondoltam volna,hogy pont a mosóporral,öblitővel teszek kárt.De akkor mi lesz az illattal?Ha szódabikarbonát teszek a mosópor helyére,ecetet az öblitőhöz,akkor mitől lesz illatos?Vagy én értelmeztem valamit rosszul?
2011. jan. 8. 22:12
 7/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok


szerintem próbáld meg úgy, ahogy javasoltam, plusz fehér színű öblítőt használj vagy ecetet.

ecet esetén megmarad a mosószer illata.

2011. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi a fontosabb? A tiszta fehér ruha,vagy hogy mindennek mesterséges illata legyen?

Ha mindenáron illatos ruhát akarsz,akkor tégy a szekrénybe levendulát,valamilyen illatos szappant,esetleg egy vattán parfümöt.

Anyáink idejében nem volt öblítő,a ruháknak csak frissen mosott illata volt,és senkinek nem hiányzott a virágillat.

2011. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

amúgy lehet, hogy a Domestos okozza az elszíneződést, ha töményen került a ruhákra.

én régebben mikor töményen használtam a zuhanyzóban hasonló fertőtlenítőt, a fehér rongy foltokban lilás lett tőle.

az volt ráírva, hogy fehérítésre is használható, tehát elvileg akár mosáshoz is használhattam volna, persze miután kellően feloldódott a vízben.

szerintem ha fehérítős vízben szeretnéd áztatni a ruhákat, jobb ha nem a mosógépben teszed, hanem kádban, így előtte jól fel tudod oldani a fehérítőt.

a mosógép tartályából meg hirtelen jön ki nagyobb mennyiség, és lehet, hogy előbb éri a ruhákat, minthogy feloldódna.

2011. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én Ariellel mosok és Silan-t használok vagy Coccolinot öblítőnek. Nálam gyönyörű fehérek a ruhák. Folt esetén Cloroxot vagy Vanish oxi action intelligence-t teszek hozzá - két pici gyerekem van, bizony előfordulnak foltok. Nálam tényleg fehér a fehér, anyukámnál ugyanezzel a módszerrel szürkülnek. Elsősorban a víz a felelős sajnos és nem is mindig lehet vele mit tenni, hiába a calgon, a vízlágyítás.

Az ecetes ötlet valóban jó, a mosódió köztudottan szürkít, varázsló lehet az a válaszoló, aki ezt írta, vagy valami extra vize lehet.

2011. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!