Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablakmosás? Ki, hogyan csinálja?

Ablakmosás? Ki, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Akár hiszitek, akár nem, én még a mai napig is langyos ecetes vízzel mosok ablakot; utána összegyürt újságpapírral dözstölve szárítom-fényesítem meg az üveget. Ezt még a nagymamámtól tanúltam. Még a por rárakódása az üvegre is kevés; ritkábban kell ablakot mosnom.

El sem hiszitek, hogy mennyi pénzt spórolok meg, hogy nem veszek mindenféle "csodaszert" - és még a környezetet sem károsítom. (pl. a müanyag flakon eleve a szemétbe menne - pedíg azt is megvettem volna a benne lévö környezetkárosító kémiai anyagokkal együtt.)


2011. jan. 10. 02:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszadó


1. vagy amiatt lehet, mert valójában nem is használnak ecetet, csak hallották, olvasták, hogy az milyen jó tisztítószer, és most okosítják a jónépet, hogy az milyen tuti szer, de az arányokról fogalmuk sincs.


2. használtak már ecetes vizet, de nem lett tiszta tőle az ablak, ezért nem akarják leírni, nehogy kiderüljön, hogy mégsem való tisztításra.

2011. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10:23

lehet,hogy igazad van...

2011. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves Pasi, aki ablakot akarsz pucolni,

ha tényleg koszos az ablak, akkor én úgy kezdeném, mint bármi mást: mosószeres meleg vízzel mosd le az egészet. Nem csak a táblát, hanem a keretet, amiben van, a keret fix részét a falon, az ablakpárkányt kívül-belül, mindent! Mindeközben persze az üvegtábla nagyon maszatos lesz, ne foglalkozz vele, legyen tiszta.

Második lépésben már lehet az üveget is pucolni. Ecetes víz: tegyél 1 deci 10%os ecetet kb 3 liter vízbe. Ez kb 0,3%-os lesz. Így elég pontos? ;)

Vagy: mivel az ablak tiszta, bármelyik ablakmosó megfelel.

Sőt, állati, hogy pasi ablakot pucol, úgyhogy adok egy nagyon macsó tanácsot is: szélvédőmosó! Remekül működik, és irdatlanul olcsó a spriccelős csodaflakonos cuccokhoz képest.

Le kell törölni azonnal, ne száradjon rá! Legjobb olyannal, ami nagyon nedvszívó, és nem szöszöl: papírtörlő (teszkó gazdaságos két rollni kb 110 Ft. lehet, hogy másra nem jó, de ablakpucolásra nagyon.)

szép ablakokat kívánok, és irígyeljük a feleséged! :)

2011. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
1 liter vízhez 1 dl ecet; azaz 1:10 az arány a víz javára. :-))
2011. jan. 14. 02:25
 15/19 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, de az újságpapír festékével, volt a gond, ugyanis megfogta az ablak keretét, valami olyan papír ami nem fog tudsz ajánlani?
2011. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy milyen újágpapírt használtál - ilyen gondom nekem még soha nem volt...
2011. jan. 18. 17:12
 17/19 anonim válasza:
Mikroszálas törlőkendő.Csak langyos vízzel kell kiöblíteni. Az egyik felével a koszt takarítod le,míg a puhább részével tisztítod,lemosod.Én így használom és mindig tiszták az ablakaim.Nem beszélve,hogy gyorsabb és környezet kímélő.
2011. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
en egy liter vizbe fel deci ecetet ontok,egy sima ronggyal es az ecetes vizzel nemosom az ablakot,majt papirtorlovel gyors mosdulatokkal szarazra torlom!!!
2011. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kék Üveg válasza:

Ecetes víz + újságpapír

Miért?

Mert: Az ecetes víz oldja az üveg felületére rakódott vízkövet. Az újságpapír (klasszikus sajtó mint népszabi, magyar nemzet, szabad föld. De jaj, a kiskegyed és képújság nem faja!) jó nedvszívó és a nyomtatáshoz használt festék aktívszenet tartalmaz ami összegyűjti a szennyeződéseket.

2012. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!