Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablakmosás? Ki, hogyan csinálja?

Ablakmosás? Ki, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Akár hiszitek, akár nem, én még a mai napig is langyos ecetes vízzel mosok ablakot; utána összegyürt újságpapírral dözstölve szárítom-fényesítem meg az üveget. Ezt még a nagymamámtól tanúltam. Még a por rárakódása az üvegre is kevés; ritkábban kell ablakot mosnom.

El sem hiszitek, hogy mennyi pénzt spórolok meg, hogy nem veszek mindenféle "csodaszert" - és még a környezetet sem károsítom. (pl. a müanyag flakon eleve a szemétbe menne - pedíg azt is megvettem volna a benne lévö környezetkárosító kémiai anyagokkal együtt.)


2011. jan. 10. 02:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi ablakmosó folyadékot használunk, de kipróbáltam már anyósomnál én is ezt az ecetes megoldást és tényleg jó! Nem mondom, hogy jobb, mint az erre való tisztítószer, de ugyanolyan jó és igen: sokkal olcsóbb!! És nem vegyszer
2011. jan. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ugyannyi műanyag flakont termelsz, csak nem ablaktisztitó, hanem ecet volt benne...

De tény, hogy nem vegyszer.

2011. jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

én ablakmosó folyadékot használok, és törölközővel törlöm le.

egyszer próbáltam langyon ecetes vízzel, de nem vált be, nem lett tőle tiszta az ablak.

2011. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

én pasi vok,leírná valaki,hogy mi az arány az ecetes víznél ?

gondolom a víz a több ,de mégis 1:3 vagy 1:10 ?

aztán neki is állnék mindjárt mert már az ablakaim nagyon rittyósak

köszi

2011. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

hát én lespriccelem ablakomóval és áttrölöm újsággal vagy papírtörlővel (nem mindig van újság)..kb 2 perc/ablak...


de lehet, kipróbálom az ecetes verziót.

2011. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Én ablakmosóval. Nem azon a vegyszermennyiségen fog tönkremenni a föld, amit az ablakaimra félévente elhasználok. Anyukám elég maradi, ezért amíg otthon laktam, kizárólag ilyen ecetes víz és rokonaival kellett ablakot mosnom és utáltam. Milliószor melósabb és egyáltalán nem lesz olyan szép.
2011. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ecetes víz, egy nevetségesen kicsi csepp mosogatószerrel.

+mosható pelenka törölgetni

2011. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az ecet:víz higítási arány, ami bevált?
2011. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Clin + mikroszálas kendő. Pikk-pakk megvagyok.
2011. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem meri senki sem megírni,hogy mennyi ecetet kell tenni a vízbe.
2011. jan. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!