Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel mossam már ki a törölköz...

Mivel mossam már ki a törölközőket? Sárgás, piszkos marad!

Figyelt kérdés

Múltkor kétszer is kimostam 90°-on a törölközőket, rendes mosóporral, a mosógépünkön elérhető leghosszabb programmal. A mosás rész (amíg a mosószeres vízben vannak, semmi öblítés vagy hasonló) több, mint egy óra.


Gyakran mosok törölközőt, de sokat mosunk kezet és sok törölköző is van, a száríró hely pedig kicsi. Nem tudom ennél gyakrabban mosni és nem is piszkos a kezünk amikor megtöröljük.


Mégis sárgás, barnás piszkos a törölköző középtájt. A világos színű törölközőknél egy nagyon undorító és csúnya és egyszerűen nem jön ki!


Mivel mossam már ki őket, mert megőrülök?!

Ajánlanátok nekem mosóport(megfizethető áron) vagy beáztassam? Hogyan és mibe, mennyi időre?


Nem ócska mosóport használok, hanem ilyeneket, hogy ariel és hasonlók, de semmit sem ér.


Próbáltam már folttisztítós vízzel, de kimarta a világos sárga vagy halvány rózsaszín törölközőimet és fehér foltok lettek rajta!


Akárkihez megyek mindig teljesen tiszták a mosdóban a törölközők! Már hetek óta agyalok a témán, egyszerűen nem fér a fejembe.

Ti mivel mossátok, hány fokon vagy mégis mit csinálok rosszul?


2011. jan. 11. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is van ilyen. Erre kifejlesztettem egy jó módszert: sötét törölköző!Sötétzöld, sötétkék, barna, piros..:D

Nem tudom mik azok a foltok, nálunk némely terítőn is van és semmi nem veszi ki! Tényleg olyan a fehér és vajszínű törcsi mosás után, mintha a koszos kezem már bele lenne törölve..

2011. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Az enyémek is ilyenek voltak. Anyu szerint, hiába a drága jó nevű mosószer, nem biztos h jó is. Próbáljam ki a Tomit, a szódásat, és ecettel öblítsek.

Kipróbáltam, aztán felturbóztam egy kis mosószódával a Tomit és kifehéredtek. Na persze nem hófehérre, de szépek lettek.


Előtte a mosógépet is átmostam ecettel. 2 liter 20% ecet, max hőfokon.

2011. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Főzős Laci ***** válasza:
76%

Nekem Anyám azt tanította,hogy 90°-on csak a piszkos munkaruhát szabad mosni;ez ugyanis roncsolja az anyag szerkezetét.Több dolgot megtehetsz,leírom.

1.Szerezz be egy a mosógép szívócsövének csatlakozójára való kicsi,műanyag vízszűrőt.

2.Jó mosószerrel moss:-ne dóziával,meg árielel... Hanem :Robbanótecnológiás Amway mosószerrel,ez még a hideg vízben is kiszed mindent.

3.Fél évente 1 X kell olyat csinálni,hogy 1 liter tömény ecet+egy doboz trisó 90°-on simán egy fözőprogramot végigcsinálsz vele. Jó munkát!

2011. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az auchanban lehet kapni saját márkás, 2literes folteltávolítót. Kék flakonban van, kb.800 forint, színeshez is tökéletes, mindent kimos. Csak ráöntöm a foltra és bedobom aruhát a normál mosásra. Törölközőt, lepedőt, fehérneműt, zoknit, stb. én csak 60 fokon, de "hosszú" programon mosok, mindenem hófehér, még a gyerek vörössalakos zokniai is.
2011. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól van, hogy megkopik azon a helyen, ahol rendszeresen beletörlitek a kezeteket. A fonal alapból fehér, azt festik stb. Én is arra jutottam, mint aki azt írta, hogy sötéteket vesz :))) A randa, koszosnak tűnőket pedig összecsomagoltam és elvittem egy állatmenhelyre, nekik mindegy, lényeg, hogy sok legyen.
2011. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Folttisztítót én is használtam (nekem a dm saját márkás is bevált) de ezeken a törölközőkön nem kifejezetten egy-két folt van, hanem szinte a 80%a egy nagy folt. :) Már próbáltam azt is, hogy hozzáöntöm a mosáskor, de nem használt eddig.


Lehet, hogy ott jobban megkopott de előfordult már, hogy vettünk egy puha, új fehér törölközőt aztán kb. egy hétig volt használatban és mégis piszkos volt mosás után is.


Nem tudom, én valahogy nem szeretem a színes törölközőket :D De lehet muszáj leszek megbarátkozni velük.


Mindenesetre kipróbálom a tanácsaitokat, hátha beválnak nekem is :) Szép estét!

2011. jan. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!