Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan? Hány fokon, milyen...

Hogyan? Hány fokon, milyen programmal mossam a törölközőket, textilpelusokat, fehér zoknikat, hogy ne szürküljenek meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Legjobb program erre a Maunika show.
2010. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos a maunika só nem vált be, a józsibarát sem volt valami király, ezért kérdezem.... :-D hátha van valami más tipp :-D
2010. márc. 21. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Minél alacsonyabb hőmérsékleten. Azért szürkülnek be, mert egyrészt magasabb hőfokon rengeteg vízkő csapódik ki rajtuk, másrészt a fehér festék is egy idő után lekopik róluk. Családon belül, ahol mindenki egészséges, bőven elég 40 fokban mosni.
2010. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
törölközőket textilpelusokat,ágyneműket 60 fokon mosom és érdekes módon nem szürkül be.A fehér zoknikat és a többi ruhadarabokat 40 fokon mosom,ezek se szürkülnek.
2010. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát, én is 40 fokon mosom őket, de a törölközők pl nem igazán fehérek. valami adalékanyag esetleg? mi vált be nálatok?
2010. márc. 21. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Épp tegnap néztem a Tecsoban a ruhafestékek mellett, ilyen ruhafehérítő vagy mi. Volt 2 fajta is. Az volt ráírva, hogy a beszürkült ruhákat fehérré varázsolja. Gondolkodtam, hogy kipróbálom. De aztán nem vettem mégsem. Egyébként én a törölközöket a legmagasabb fokon mosom, a zoknikat 60fokon, előmosással. És a lidlben lehet kapni formil nevű mosoport, az nagyon szép fehérre mossa a ruhákat. Na és az ára 1800ft körül van és talán 5kg. Szineshez viszont nem ajánlom, mert azt kifakítja.
2010. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiatt is szürkülhetnek, hogy nagyon kemény a vizetek. Nállunk is így van.

Használj a mosáshoz mosószódát és szódabikarbónát (nem kell az étkezési belőle) az öblítéshez pedig ecetet.

A hőfokot a mosnivaló anyagához válaszd, de fölösleges magas hőfokon mosnod, hacsak más miatt (pl betegség) nem kell.

Ha módod van rá, kint teregess.

2010. márc. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tudok kint teregetni, ilyen szép időben mindenképpen ott szokta. kipróbálom a mosószódát. Az ecettől nem lesz szaga a cuccoknak? és az öblítőhöz öntsem, vagy helyette?

megnézem a lidlben a mosóport is. köszönöm a válaszokat. :-)

2010. márc. 22. 08:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz ecetszaga. Ha ragaszkodsz az öblítő illatához, akkor az öblítő mellé, ha nem, akkor helyette. Nekünk a bőrgyógyász javasolta, hogy ne használjunk öblítőt, csak ecetet, mert az öblítő valami bevonatot képez a ruhák felületén és amikor hordod, vagy törölközöl, rádkenődik; sok bőrkiütés ettől van.
2010. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én ezt használom. 40 fokon is szuper. Nekünk fehér törülközőink vannak és már kezdtem lemondani a vakítósságukról, mert nem szeretnék hypot, meg cloroxot, meg hasonló káros anyagokat használni és akkor találtam ezt. Ja és nem mosóport használok vele, hanem mosószappan reszelékét teszem a mosópor tartályba. Gyönyörű minden és nem utolsó sorban olcsó és környezetbarát!!! Mosódiót pedig a többi ruhához. Innen rendelem: mosodionagyker.hu ♦ Aktív oxigénes fehérítő, foltsó (100% nátrium-perkarbonát)

Ár 1.550,- Ft/1000 gr • Ár 950,- Ft/500 gr *


Környezetbarát fehérítő és folteltávolító aktív oxigénnel. Természetes fehérítőként és a beszürkülés megakadályozására használjuk a mosódió mellé (mivel a mosódió önmagában nem fehérít!).

2010. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!