Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete, gyapjú szövetkabátomat...

Fekete, gyapjú szövetkabátomat kimoshatom gépben gyapjú programmal? Vagy lesz valami baja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A gyapjú 30 fokon elvileg mosható.Nem is azzal van baj,hanem a béléssel.Mert az össze szokott menni.

Ha bélelt,én a tisztítót ajánlanám.

2011. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányom bélelt gyapjú kabátját simán kimostam a gépben, gyapjú programon. 30 fokos víznél a bélés nem mehet össze, ahhoz melegebb víz kellene. Nagyon gyorsan lement a program, és gyönyörű szép lett a kabát, a radiátor felett a karnisra tette vállfán száradni. Szebb lett, mint volt.
2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.

Én véletlen renges, 40 fokos programon mostam ki a gyapjú kabátomat, mert a fogason körülötte lógtak a kapucnis pulcsik, én meg csak leemeltem mind és bevágtam a mosógépbe. Persze a szívbaj kerülgetett, mire észrevettem - és semmi baja nem lett.

Pont most mosom a szintén gyapjú ágytakarónk, ezt a kádban, mert a mosógépbe nem fér be, ezért utánaolvastam a neten, azt írták, hogy max. 40 fokon lehet mosni és érdemes párás helyiségben szárítani, mert úgy tuti nem megy össze (igaz, lassabban is szárad).

Szóval ne aggódj.

Különben is, a gyapjó programot pont azért hívják így, hogy ilyesmit moss vele :D

2011. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van benne bélés. Megpróbálom 30 fokon, gyapjú programmal. Remélem nem lesz baja. Még új kabát, jó egy hónapja hordom, de most összeugrált egy kutya, és finoman szólva büdös lett.
2011. jan. 18. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!