Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kaptam egy igazi teflon...

Kaptam egy igazi teflon serpenyőt. A rántotta ebben is letapad mint a sima serpenyőben? Vagy ne kisérletezzek vele mert utána minden le fog tapadni benne?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tapad le, de ugyanúgy odaéghet. ezt viszont sokkal könnyebb tisztítani ilyen esetben is. sose dörzsöld és ne vakard le a teflont.
2011. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem Tefal van. Olaj nélkül lehet rántottát sütni, de előtte pici olajat egy papírtörlővel szét kell kenni benne.
2011. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ecsettel szoktam vékonyan kiolajozni, csak épp annyira, hogy ne maradjon száraz rész. Letapadni nem fog, viszont leégetni bármit lehet, de az is simán kijön. Arra nagyon vigyázz, hogy a teflon réteget meg ne sértsd. Nekem ilyen a palacsintasütőm, van egy nagy, mélyebb serpenyőm, és egy alacsony falú, fedős pecsenyesütőm. Mindhárom több, mint 20 éve szolgál, és nagyon szeretem, vigyázok rájuk.
2011. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is merem használni úgy féltem :)
2011. jan. 22. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használd :D

Annyi a lényeg, hogy ne nyúlj bele semmilyen fém eszközzel, csak fával vagy műanyaggal. Tisztításkor meg ne súrold, a szivacs sima felével mosd.

2011. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem, a válaszok megnyugtattak, és mered már használni. Sok finomságot kívánok bele!!!
2011. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó :)
2011. jan. 23. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Tefal serpenyőim vannak és csak fakanállal lehet benne kavargatni és akkor nem lesz semmi baja. Igaz, hogy szépen megsülnek benne a dolgok de egy idő után a serpenyő belső oldala elveszíti ezt a nem tapadós képességét és ráragad az olaj rendesen. Én minden használat után elmostam mégis cefetül néz ki és szerintem nagyon drága ehhez képest úgyhogy legközelebb tuti, hogy olcsóbbat veszek. De amúgy tényleg jó benne sütni csak előbb útóbb ez is elcsunyúl de inkább előbb.
2011. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!