Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régen trehány voltál, most...

Régen trehány voltál, most pedig rendezett? Hogy csináltad?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A FlyLady-vel :)


[link]

2011. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendmániás most sem vagyok, de igyekszem rendet tartani magam körül. Régebben, mikor még otthon laktam, nem érdekelt ez. Mikor egyetem miatt koliba/albérletbe kerültem, akkor olyan emberekkel költöztem össze, akik jobban odafigyeltek a rendre. Először csak azért követtem a példájukat, hogy ne okozzak nekik gondot, aztán egyre inkább elkezdett zavarni engem is, ha halomban álltak a könyvek, jegyzetek stb. az asztalomon például. Persze ehhez az is kellett, hogy ezekkel az emberekkel nagyon jóban legyek, mert ha utáltam volna őket, akkor nem igazán érdekelt volna, ha rájuk omlik a cuccom. :)
2011. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
apukám elköltözött itthonról az új párjához, és rám maradt a lakás... egy idő után rá kellett jönnöm, h ha megcsinálom a rendet meg a takarítást minden héten, sokkal kevesebb meló van vele, mintha húzom-halasztom és eldurvul a helyzet.. na meg most már az én vendégeim jönnek át hozzám elég gyakran, és nem akarom, hogy azt lássák, h milyen kupiban élek :) nekem így sikerült
2011. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a történeteket! Nekem pár napig sikerül csak rendesnek lenni, aztán visszaesek rendszeresen. Ezen hogy lehetne túljutni?
2011. febr. 22. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Két gyerekes anyukaként muszáj eröt vennem magamon.

Nem mindíg sikerül,és nem is hibátlan.Nekiálni esik a legjobban a nehezemre.Ès nagyon jó érzés ha készen van.

Gyakran halasztgatom,inkább elmegyek otthonról,hogy ne keljen nekiálni.Másnap összeszedem magam és behozom a lemaradást.FlyLady jó de szerintem mindenki a maga módján...

2011. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megnősültem.
2011. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kollégista lettem gimiben. A szobatársaim nagyon rendesek voltak, ezért rákényszerültem.

Aztán laktam pár hónapot az akkori barátomnál, tőlük is ellestem néhány dolgot.

Végül pedig egy idős nénihez költöztem albérletbe, aki soha nem szólt a kupiért, csak ha nagyon gáz volt, rendet rakott. Én meg persze észrevettem magam, meg nem is akartam, hogy a holmim piszkálja, ezért inkább rendet tartottam.

Meg tőle is ellestem pár dolgot. Amit addig sosem mondtam ki, de minden rend alapja: minden tárgynak kell hogy legyen egy pontosan definiált helye. Amit pontosan meghatározol, amikor beszerzed az adott holmit. Ez némi időbe telik, mire kitalálod, de utána tudni fogod, mit hová tegyél. Innentől már csak arra kell rávenni amgad, hogy mindent használat után tegyél vissza a helyére.

Meg amit érdemes a Flyladyből megcsinálni: a napi csak két perc pakolás. Iszonyú sokat leeht haladni annyi idő alatt, ha tudod, hogy két perc múlva vége :) De csak akkor, ha mindennek van helye:)

2011. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ó ez annyira tetszett: már akkor megtalálni valami helyét, "amikor beszerzed". Ezt tudom alkalmazni! A Flyladyhez még lusta vagyok.
2011. febr. 22. 20:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisgyerekként nagyon rendetlen voltam. A szekrényemet nem mertem sokszor kinyitni, mert féltem, hogy kiesik a ruha belőle. Aztán férjhez mentem, szültem 3 gyereket, és mivel szeretném, hogy rend szerető felnőttek legyenek, mire megnőnek, meg hát amúgy is jobb rendben élni, már-már mániákusan csinálok rendet és takarítok.

2011. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, legnagyobb motiváció az erkölcsi kötelesség. Én ennél lejjebb vagyok, a "tudom, hogy ez helyesnél".
2011. febr. 22. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!