Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás probléma.3 hós, nappal...

Alvás probléma.3 hós, nappal 3-4 alkalommal babakocsiban alszik el, szerintetek meg tudja szokni, hogy ringatással alszik el? Este olyan cirkuszt rendezett elalvásnál mint még soha.

Figyelt kérdés
Azért altatom nappal babakocsiban, mert egyébként nem alszik csak 20 perceket, de félek, hogy megszokja. Megszokhatja??
2011. szept. 11. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meg fogja szokni. Tedd be az ágyába,és hagyd,hogy egyedül aludjon el. Még akkor is,ha kicsit sír. Pár nap alatt megszokja az ágyban alvást.

Vagy továbbra is a kocsiban altatod hónapokig.

Talán azért alszik keveset,mert előtte nem lakik jól?

2011. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De, jól lakik, el is alszik a kiságyban, de felébred rövid időn belül és nem alszik vissza, én sem tudom vissza altatni, sír, én meg kiveszem. Viszont babakocsiban meg olyan jókat alszik, ezért altatom abban. De ma nagyon nagy hisztit rendezett elalváskor, rá sem ismertem. Rúgkapált szegény, hadonászott a kis kezeivel. Csak gondolom, hogy hiányzott neki a ringatás.
2011. szept. 11. 21:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Mármint az esti kiságyban való alváskor hisztizett, és rúgkapált:-)
2011. szept. 11. 21:42
 4/13 coffeez ***** válasza:
Szoktasd át minél előbb!!! De hallgass rám, és ne este fogjál bele :) Amikor délelőtt nyugodt vagy, akkor kicsit magadhoz öleled, megbeszéled Vele, hogy mostantól a nagyágyba kell aludnia. Puszi puszi, és beteszed. Símogatod a hátát, szépen monotonon susoghatsz Neki. Ha sír, akkor kiveszed, megint megpuszilgatod, megint elmondod hogy most itt kell csicsizni. És megint beteszed, simi simi, susogás. Lehet hogy 15x meg kell csinálnod, mire megérti és elalszik. Legyél kitartó, mert különben egyre rosszabb lesz! Lehet hogy akkor 2 percet fog csak aludni, de minden alvásnál kicsit többet. Meg kell tanulnia hogy mi történik. Ha már így alakult.. Azért sír, mert nem érti, miért nem hagytad aludni. Neki az alvás, az egyenlő a babakocsis ringással. Nehéz lesz, de ne add föl!!! Légy következetes, és ne tedd vissza a babakocsiba, akkor sem ha már kezded feladni, mert akkor azt tanulja meg, hogy mégiscsak úgy alhat, ahogy Ő szeretne. Sok sikert! És türelmet :)
2011. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ennyi idősen nagy változások jöttek alvás tekintetében. Addig a kisfiam szépen aludt szinte bárhol, és egyszercsak nem akart/tudott babakocsiban aludni. Ettől kezdve én mindig a kiságyában altattam. Ha a legkisebb zaj is volt, könnyen felébredt, ezért igyekeztem erre vigyázni, de így utólag lehet, hogy kár volt. Most is nagyon érzékeny a zajokra, pedig már 1 éves. Úgyhogy csak annyit tudok tanácsolni: gondold át, mi lenne a jó hosszú távon, és ahhoz az altatási módhoz szoktasd hozzá. A kézben, ringatva altatás pl. elég nehézkes lesz majd 10 kilós babával. Ha most 20 perc után felébred, akkor próbáld visszaaltatni, mert az nagyon kevés idő. Ha nagyon sír, akkor fájhat valamije, vagy éhes, vagy túlpörgött, és nem tud megnyugodni. Esetleg kapcsolj be neki valami monoton zajt vagy altatós zenét.
2011. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

enyém is ennyi idősen babakocsiban aludt el, kivétel este amikor cicin.

aztán mikor 2x aludt leszokott róla és 10 hónapos kora óta teljesen egyedül alszik el a kiságyába :)))

2011. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tulajdonéppen ő csak a reggeli után és a vacsora után van a kiságyában. Napközben a babakocsiban. Most is a kiságyában randalírozik. Szépen elvan, nézegeti a játékokat. Majd megpróbálom következő altatást is itt csinálni, aztán meglátom mi lesz.

Az a baj, hogy néha "kiszorolunk" a babakocsiba, mert a párom ha megy éjszakára dolgozni neki muszáj aludni meló előtt 3 órát, így mi etetés után kistartolunk a kertbe babakocsizni, hogy ő tudjon pihenni. Szóval a babakocsiról nem tudok lemondani teljesen.

2011. szept. 12. 07:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Meg tudja szokni. Az én kisfiam és kislányom is csak így aludt el 3-4 hós koráig. Aztán egyik napról a másikra már így se volt jó. Mindig lesz olyan, hogy ami addig bevált , na utána már az sem jó :)
2011. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom vissza altatni. Most is felébredt, csak nyöszörög, emelgeti a fejét, hiába a cumi. Az ujjacskáját próbálja szopni,de az még nem megy neki:-) Ha kiveszem egy darabig minden oké, de egy idő után sír, és biztos, hogy nem éhes, hisz ha éhes akkor azt közvetlenül kaja után szokta jelezni.
2011. szept. 12. 09:48
 10/13 A kérdező kommentje:
Ő most 3 hónapos, eddig teljesen egyedül minden kecmec nélkül elaludt a kiságyában, de úgy alakult, hogy sokszor aludt mostanában a babakocsiban, és úgy tűnik ezt nagyon is megszokta. Onnan gondolom, hogy hiányolja a ringsát, tologatást, hogy amikor beteszem a kiságyba akkor elkezd rugdosni a lábacskáival, és amikor észreveszi, hogy nem ring semmi akkor elég dühös lesz egy idő után:-)
2011. szept. 12. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!