Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecetes mosás beválhat?

Az ecetes mosás beválhat?

Figyelt kérdés
van két fölsőm, (ugyanott vettem őket) és már az első viselésük után furcsa szaguk lett, nem izzadtam bele meg semmi, fürdök meg minden, szóval nem ilyesmi lehet a gond.:D (remélem.:D:D) hónaljuknál meg a nyakuknál érezni, más fölsőmnél nincs ilyen. kimostam a szag ugyanúgy maradt. az ecet kiszedné belőle? ha igen akkor hogyan kell? mármint olvastam, h az öblítő helyére kell önteni, de ennyi? nem cseszi szét a mosógépet? nem lesz büdös a mosógép, illetve azok a ruhák amiket szeretnék utána kimosni? meg kell valamit csinálni vele?
2011. febr. 27. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ecetes öblítés nekem nagyon bevált. Az öblítő helyett, annak a tartályába, egy teljes mosásnál 0,5 dl 20%-os ecetet használok. Az ecet maradéktalanul kiöblíti a mosószer maradékot, élénkíti a színeket, ugyanúgy puha és antisztatikus lesz a ruha. Ecetszag még véletlenül sem érződik ettől a mennyiségtől. Ha illatos a mosószered, azt fogod legfeljebb érezni, meg friss, tiszta illatot. A mosógépnek nem árt, mert vízkő ellen is használ az ecet, a gumit tömítésekben nem tesz kárt.
2011. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ecetes áztatással kísérletezz először, ne a gépbe tedd újbóli mosásra. Egyébként a mérsékletes ecet használat csak segít karbantartani a mosógépet, vízkőtlenít! Segít a színek megóvásában, szagtalanít!

Sajnos volt egy eset, olyan büdös lett sajnos egy ruha, amikor csak a szódabikarbóna segített (áztattam a ruhákat), azzal viszont nagyon kell vigyázni, mert fakíthatja a színeket!

2011. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!