Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom könnyedén tisztán...

Hogyan tudom könnyedén tisztán és rendben tartani lakásomat pici baba mellett?

Figyelt kérdés
a férjem is besegít a házimunkába, s úgy gondolom, hogy egyedül nem tudnám minden nap ilyen szép rendben tartani a lakást.ti hogy csináljátok?és mennyi időt fordítotok rá?egyébként csak 60m2
2009. febr. 18. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk parketta és járólap a burkolat így 3 naponta porszívoztam és ha kellet minden nap feltöröltem enyhén mosogatószeres vízzel. Ennek nem volt nagyon erős szaga. Kb 30 perc alatt végeztem. Ja előző este igyekeztünk mindent összepakolni a párommal.
2009. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Néha ugyan szinte lehetetlen vállalkozás, de az egyetlen esély, ha a kupit mindig igyekeztek összeszedni és nem hagytok elkoszolódni dolgokat, pl mosdó, wc, kád, gáz - ezeket használat után kell kimosni vagy naponta, úgy kevesebb energia. Igaz ez a vízkőmegelőzésre is, egyszerűbb letörörni a vízcseppeket, és néha áttörölni valami szerrel a csapokat, mint havonta vegyszerezni és suvickolni. A porszívózás, sőprés, felmosás hamar megvan, a rendszeressége attól függ, hogy mennyire poros a lakás, vagy mennyi koszt sikerül behordani pl. télen.

Én általában mosás alatt takarítottam, minden megvolt amíg lement a program, néha még a főzést is el tudtam kezdeni közben. Ahogy nő a gyerek, persze egyre nehezebb, mert több időt igényel és mindig láb alatt van. Viszont ha már nagyobb egy kicsit, ő is tud "segíteni", ami eleinte csökkenti a hatékonyságot, viszont ha türelmes vagy, egy jó közös elfoglaltság, és jó hatással van a későbbi segítőkészségére is nemtől függetlenül :)

2009. febr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!