Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 2 éves alvadt vér kijön fehér...

2 éves alvadt vér kijön fehér pólóból? Ha igen, milyen mosóporral? Kézi mosás?

Figyelt kérdés
A pólót két éve borítja nagy mennyiségű(kb.: 0,5 l),(már megalvadt) vér. Nem akartam, hogy a szüleim lássák, ezért bevágtam az ágy alá. Most viszont megtaláltam és még jó rám. Bedobnám a többi szennyes közé, de ha egy mosással nem jön ki, ugyan ott vagyok, mint két éve. Eldobni nem akarom. Mi a megoldás?
2011. ápr. 3. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fél liter vér? Az már a rendőrség kategória!
2011. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Kit öltél meg? 0,5 l vér... póló az ágy alá... 2 évig otthagyva... felpróbálni egy alavadtvéres pólót... van gusztusod...! Bocs, de remélem, az életben nem találkozom ilyen vkvel!

2 évig nem néztek be az ágyad alá? Wow!

2 év után... ecetes ollóval. Ha ki is jön, úgy nem fogod tudni megoldani, hogy ne lássák, min ügyködsz... Ariel+Vanish, és 2-3 óra áztatás jó meleg vízben (ne forróban, akkor összemegy). Ettől nem fog kijönni, de talán feloldja. Én még 1-2x megismételném a fentieket, utána Domestos-szal jól belocsolnám, alaposan dörzsölném, még Domestos, és hagynám úgy fél órán át - nem vízben, csak simán a mosdóban, aztán kiöblíteném sima vízzel, és megismételném a domestosos műveletet. Aztán alapos öblítés után mehet a mosógépbe.

2011. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyszer a párnából sikerült kiszednem ugyanennyi vért ultra derm kéztisztítóval, de roncsolta a szövetet. Az friss vér volt, alig alvadt. Elképzelhető, hogy itt is jó lehet, hiszen ez megalvadt vér? [A "Gyilkos vagy?"-féle hülyeségeket meg hanyagoljuk...]
2011. ápr. 3. 13:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na,hát ha meg már nem először ömlik ki neked fél liter vér csak úgy a textíliákra,akkor meg egyre gyanúsabb leszel! Nem érzed? Másnak miért nincs ilyen problémája? Te meg örökké fél liter vért takarítasz fel! Az már halálos mennyiség is lehet! Ha meg nem mondod el,hogy mi miatt,az még gyanúsabb.
2011. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bevertem a fejem a szekrénybe tizenöt évesen, mikor felkeltem az ágyból. Fájdalmamban a fejemre húztam a párnát és akkor láttam, hogy csupa vér, aztán el is ájultam kicsit. Nem akartam kórházba menni, ezért gyorsan megtisztítottam az ágyneműt. Végül magamtól rendbe jöttem néhány nap alatt, anélkül, hogy bárki is értesült volna a törtnétekről.(nyári szünetben volt)
2011. ápr. 3. 14:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ez akkora titok vagy mi, hogy nem lehetet elmondani a szüleidnek?
2011. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hideg sós vízbe kell áztatni, néha megdörzsölni, sózni. 2-3 nap múlva kiöblíteni, szappannal és hidrogénperoxiddal addig dörzsölgetni, amíg el nem tűnik a vér.Garancia nincs rá, hogy sikerül, és az anyag nem málik szét.Többe kerül a tisztítgatás, mint egy új póló.
2011. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nyomtalanul nem hiszem hogy el fog tűnni. Nem hiszem hogy fél liter vér folyt volna ki a fejedből vagy honnan...mindenesetre olcsóbb venni egy újat az biztos! főleg ha nincs kémia labor a szobádba
2011. ápr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Színes ruhákra való Chlorox-szal tudtam régi vérfoltot kiszedni...meg is lepődtem, hogy sikerült. Onnan tudod, hogy hatni fog, ha ráöntöd a foltra rögtön pezsegni kezd, fehér hab képződik, ha ez a hatás elmarad akkor más megoldást kell keresni. Háztartás(tan)könyvem szerint hideg hidrogén peroxidos vízbe kell áztatni (szerintem ez is fakíthat a ruhán)! Sok sikert, majd írd meg mi vált be!
2011. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké oké Talán nem fél liter. Bölcsész vagyok, nem matematikus... megpróbálom amit, javasoltatok. Köszönöm mindenkinek. Majd megírom, mi volt.
2011. ápr. 9. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!