Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A triso tenyleg jot tesz a...

A triso tenyleg jot tesz a mosogepnek? Ugy hallottam, hogy tisztitja es vizkoteleniti.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 09:59
 1/8 anonim válasza:
Fel-1 uveg ecet es egy 90 fokos mosoprogram siman megteszi. Persze ruhat ne tegyel bele. :)
2011. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fehér ruháknál adagolhatsz a mosószerhez trisót, színes ruháknál ne tegyél a gépbe.Vízlágyító hatású. A mosógép átmosásához az ecet jobb 4-6 liter kell bele, egy egész éjjel benne hagyni, majd másnap a legmagasabb hőfokon átmosatni.
2011. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha öblítő helyett ecetet használsz mosáskor,akkor nem kell bele sem vízlágyító,sem vízkőoldó.
2011. ápr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

amikor felültöltősöm volt, kipróbáltam a trisót, mert ajánlották.az egész dob matt szürke lett, és soha többé nem fényesedett vissza.

öblítéshez és is ecetet használok, és évente egyszer! 2 lt 20 %-os ecettel főzőprogramon elindítom a gépet.

na ekkor láttam pár darabka vízkövet kimosódni a gépből, de szerintem, az állandó ecet használat öblítéshez nem sok esélyt ad a vízkőnek.

2011. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A trisó, trinátrium-foszfát, lágyítja a vizet, mivel az oldott kálcium és magnézium sókat, amik a víz keménységét okozzák, kicsapja kálcium- és magnézium-foszfát formájában.

Így lágyítja a vizet. A lágy vízben pedig elvileg hatékonyabb a mosópor is.

Másik hatása, hogy a nátrium-foszfát vízben lúgosan hidrolizál, így lúgos közegben könnyebb diszpergálni, emulgeálni a zsíros szennyeződéseket, ami megint csak a mosóport teszi hatékonyabbá elvileg.

2011. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Olga néni ***** válasza:
Igen, de ahogy kettővel előttem írta, vigyázni kell, mert a trisó eszi az alumínium alkatrészeket. Más téma, de volt aki alu radiátoros fűtés rendszerbe tett trisót, hogy ne vízkövesedjen. Na, nem is volt vízköves, de a radiátor kilyukadt...
2011. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,akkor ez nem igazan jo,de kiprobalom az ecetet.Ha oblito helyett teszem nem lesz ecet szagu a ruha?
2011. ápr. 5. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:
nem, nem soha nem lesz ecetszagú, nyugodt lehetsz, sőt puhítja is a szövetszálakat, pl frottíroknál érezhető.
2011. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!