Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért marad benne a fehér...

Miért marad benne a fehér maradék a mosógépben?

Figyelt kérdés
Nem tudom felültöltös mosogépünk van simens nem régi de nem ez a lényeg hanem hogy a tartója valamiért mindig benne marad a penész is és az öblitösben a maradék lehet mert tömény az öblitő? silant használok és azt is higitom 4 literre egy az a tmény 3 sima viz rosszul csainálom ? segitsen valaki mert mindig ki kell szerelni és órákig kell áztatnom mire ki tudom belőle rázni.
2009. márc. 2. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sok mosóport és öblítőt használsz. A gép a vízbetöltéskor nem tudja ezt a nagy mennyiséget kimosni a tartóból. Nézd meg az adagolását. Normál esetben a víz bemossa az összes mosószert.
2009. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nemhinném hogy a higítással van gond,mert én egyáltalán nem higítom.lehet vizköves.90fokon most ki a semmit,és tegyél ecetet a mosoporos/öblítős rekeszbe.meg az is lehet tényleg hogy sok mosóport használsz.
2009. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
A sok vízlágyító is megmaradhat a dobban, vagy a ruhákon.
2009. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen gondom, pedig nem teszek bele semmiből sem többet.

Az öblítő is kissé ragacsod, ha megnézed...

Csináld azt, hogy 1 l 10%-os ecetet öntesz a dobba és kifőzök, hatásos, nekem bevált!

2009. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ez egy nagyon jó kérdés...

én sem rakok bele többet mint amennyit lehet és nekem is benne marad. Vagy hát egész pontosan lerakódik.

Mert amikor nagy nehezen sikerül kiszednem akkor utána folyamatosan visszarakódik. :-( ezt az ecetes megoldást kipróbálom én is.

2009. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó az ecetes, meg ha ezt rendszeres időközönként megcsinálod, nyugodtan hagyd el a vízlágyítót.

A pót anyám kiszámolta már évekkel ezelőtt, ez bárkinek megy, fejben:D, hogy a sok vízlágyító árán új gépet is tudsz venni...

De ha ecettel kifőzöd, hogy milyen gyakran, azt mindenki maga tudja, annak függvényében ki menyit mos..., nem lesz baja a gépnek a vízkőtől.

Érdemes megnézni, aki tudja, milyen vizet szív le ilyenkor, teli van apró vízkőmaradványokkal.

És a lefolyó csőbe is lehet önteni, amennyi belemegy, aztán a következő mosásnál kilöki a mosóvízzel a lerakódást, azt a nyálkás trutyit...

2009. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosógépszerelőnek is felvetettem ezt a problémát, de semmi biztatót nem tudott mondani. Szerinte a viszonylag új készülékekkel uez a probléma.
2009. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, nekünk tök új van, mégis csinálja...

Azért ki lehet bírni, csak közben kínlódni kell vele:D

2009. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!