Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tehetem a fehér zoknika...

Hogyan tehetem a fehér zoknikat újra szép fehérré?

Figyelt kérdés
A fehér zokniknak szürke lesz a sarok és a lábujj része olyan mintha koszos lenne és ez engem nagyon zavar.Hogyan tehetném őket újra hófehérré?Próbáltam 40 fokon már..A gép ép mossa őket 60 fokon a többi fehérrel együtt Biopon fehérekhez való folyékony mosóporral.Próbáltam már Ariellel.Meg előmosás volt Silky mosógéllel.És most is láttam a gép ablakából hogy nem lett szép fehér...Mit lehet tenni velük?
2011. nov. 2. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Vegyél mosószódát és abban áztasd le egy napra. Utána mosószóda és mosópor (NEM folyékony mosószer) keverékével mosd ki 90 fokon. (A legjobb mosópor az ALDIban kapható Tandil, sokkal szebben mos, mint bármilyen márkás szer - tesztek is bizonyitják)
2011. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

A legegyszerűbb, ha veszel fehérítőt és 2-3 alkalommal a zoknikat előmosással mosod, a fehérítőt tedd az előmosásba. Így nincs vele meló. De be is áztathatod, csak minek azzal szórakozni.

És használj folyamatosan jó minőségű mosóport és ne töltsd tele a gépet. A fehér ariel gyönyörű tisztán tartja nekem őket, akkor kellett csak fehérítenem, amikor összeköltöztem a párommal és ő ilyen koszszínű zoknikat hozott. Azóta semmi ilyesmi nem kell, 3-4 havonta a biztonság kedvéért megküldöm őket fehérítővel, de szerintem anélkül se lenne semmi gond.

2011. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
15%

NEKEM LESSZ IGAZAM!


A vilagon a leges legegyszerubb ,az ,hogy a cipodbe vegyel labbelit ami nem fog + uj feher zoknikat! :)

2011. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Én hagyományos mosó szerrel mosom és fehérek. Igaz az automata mosógépem le cseréltem tárcsásra és hagyományos centrifuga,mert az automata más ruhámat is szürkítette.

Igaz macerásabb a mosás,de megéri,mert a fehérek után a színeseket is ki tudom mosni végül a farmerom.

Egyedül lakom és sokat spórolok és szép tiszták a ruháim :)

Én a tárcsás gépbe öblítek is ,mert csak zuhanyzó tálcám van. és a mosó szert ki centrifugázom :)

2011. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
27%
Domestos fehérítő, Hypo.
2011. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Domestos WC-hez való,,ne már szét marja a zoknit! Na meg a hipó,,,inkább nem mondok semmit.

Akot márm inkább a clorox.

De szerintem hagyományos mosó szappan is meg teszi.

[link]

2011. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Én ha fehéreket mosok mindig teszek a mosógép CL (klór) adagolójába domestost,vagy flóraszept-et :)

A mosószer és az öblítő mellékes...

2011. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekek fehér zoknijának a talpa nagyon piszkos lesz, akkor mielőtt indítom a mosógépet a megnedvesített zoknikra egyenként fehér domestost öntök és kézzel megdörzsölöm, aztán beledobom a mosógépbe a többi fehér ruha közé és indítom a mosást. Nekem így szépek szoktak lenni. Egyébként én amikor cipőt pucolok, a belsejét is kitörlöm vizes szivaccsal, mert idővel az is piszolódik, aztán attól meg a zokni lesz koszos.
2011. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Ennyit a Domestosról,de aki a ruhájára teszi meg érdemli,hogy néhány mosás után ki dobja.

[link]

2011. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Az a helyzet a fehér zoknikkal,hogy jól néznek ki új korukban de csak a jó minőségű darabokat szabad megvenni!!(sportruházat cuccok közül van néhány jó, strapabíró darab) Aki olyan környezetben dolgozik ahol jó a fehér zokni ( edzőterem, wellness, egészségügyi dolgozó) oda mindenkép olyan darabok kellenek amik jól bírják a durva, kíméletlen mosást! Citromos szódabikarbónás vízben való áztatás, majd magas hőfokon mosás szépen kifehéríti!! ( Barátnőm a teraszon dohányzik rendszeresen, általában fehér zoknikat hord mindig papucs nélkül jár ki cigizni, naponta 2-3 pár fehér zoknit összemocskol, de az előbb említett mosás működik!!) Mondjuk a frotírbojhok 5-6 mosás után sajnos kibojhozódnak de a jó minőségűek azért bírják egy darabig!! Viszont a vékonyabb titokzoknik 4-5 mosás után kuka! Egyszerűen fölösleges vele kínlódni nem lesz szép, ráadásul ki is nyúlik sajnos!!
2020. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!