Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell (mivel) a műanyag...

Hogyan kell (mivel) a műanyag ételhordót kifehéríteni?

Figyelt kérdés

Vagy 5-6 éve megrendeltem az ebéd kiszállítását lakásra,melyhez 2 garn. műanyag ételhordót használok.Sajnos akármennyire is alaposan mosogatom el,az évek alatt (aránylag gyorsan)az edények elszíneződtek,sárgás/pirossas árnyalatot kaptak,melyet nem tudok a legalaposabb sikálással sem eltávolítani! Szerintem ezek a kifőzdék valami ételszínezéket használnak,mert pld.a pörkölt,vagy gulyásleves nem olyan színű,mint amikor mi itthon paprikával ízesítünk.

Mindennel próbálkoztunk (pld. még ecettel is )de nem sikerült! Kérek javaslatokat,tanácsot.Köszönöm.


2011. ápr. 18. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én Domestosos vízzel áztattam. De Cif súrolóval is jó lesz.
2011. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
próbáld higitatlan hypóval áztatni, majd alaposan elmosni.
2011. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hell-ikon ***** válasza:
73%

Nem igazán értem, ezért kérdem: 5-6 éve használjátok ugyanazt a két garnitúra műanyag ételhordót?


Mert ha így áll a dolog, akkor azt javaslom inkább cseréld le, minthogy a kifehérítésével próbálkozz. A műanyag cuccok felülete ugyanis olyan 1-2 év (gyengébb minőségűeké már hamarabb) alatt "megkopik" ami által már inkább vonzzák, mint taszítják a szennyeződéseket.

2011. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.........

Különben már a 3. garniturát koptatjuk,gondoltam valami jó tippet kapok,mert egyéb gond nincs az ételhordóval.

2011. ápr. 19. 08:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem fogod tudni eltüntetni. Ha esetleg az ételhordóban még meg is melegíted a kaját, akkor még jobban befogja.

Én mosogatógépben mosogatom őket, egy idő után lassan lekopik, aztán újra befogja vmi piros.

2011. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!