Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesznek mosás után...

Mitől lesznek mosás után kellemetlen szagúak a ruhák?

Figyelt kérdés
Másik lakásba költöztem nemrég és azóta fura szaga van a ruháknak száradáskor. Nem használok másik mosóport, a mosógépből kivéve még jó/ majdnem semleges illatúak, ugyanúgy szellősen teregetek, kiszellőztetek a szobában ahol a szárítók vannak,egy-két óra elteltével mégis olyan állott szaguk lesz. Sajnos se erkély, se kert nincs, úgyhogy a szabadban nem tudom szárítani őket.
2011. máj. 13. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem dohos a ház?

próbáld meg úgy szárítani, h közben folyamatosan nyitva van az ablak, vagy csinálj egy enyhe kereszthuzatot.

számomra is nagyon fura ez a jelenség...

2011. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl lassan száradnak meg.
2011. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.

Csináltam kereszthuzatot is.

Egyébként tényleg lassan száradnak, beletelik vagy 3 napba.

2011. máj. 13. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem akkor ilyen, ha nem száradnak elég gyorsan.
2011. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy közel van a szárító a konyhához.

Nekem is ez a bajom, nem tudom olyan helyre tenni, ahol teljesen el lenne zárva a konyhától. Pedig nekem is ugyanaz a gép, a mosószer, öblítő és még a ruhák is és mégsincs az az illat, mint az előző lakásban. Ott volt mosókonyha és szárító, itt meg nincs.

2011. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek nemcsak az az oka, hogy túl lassan száradnak meg a ruhák.

A nedves ruhán lévő mosószer- illetve az öblítőszer maradványok miatt alakul ki ez a szag valamilyen vegyi folyamatnak "köszönhetően". Én is jártam már így, amikor rájöttem, hogy hiába szárítok akár a szabadban is. Csökkentettem a mosószer és az öblítőszer mennyiségét, sőt: alsóneműk és zoknik esetében inkább kevés ecettel öblítek.

2011. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!