Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS Goztisztitoba jo az...

SOS Goztisztitoba jo az ioncserelt viz?

Figyelt kérdés

Vettem egy goztisztitot, amihez ajanlott desztillalt vizet hasznalni, foleg ott, ahol kemeny a viz. Nalunk nagyon kemeny. Az a problemam, hogy nem tudom hol lehet desztillalt vizet venni mert kulfoldon elek es utolag kiderult, hogy ioncserelt vizet vettem.

Hasznalhatom goztisztitoba, vagy inkabb ne kiserletezzek vele?


2011. máj. 14. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A desztillált víz és az ioncserélt víz tök ugyanaz. Szóval nyugodtan használd :)
2011. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha felforralsz otthon vizet és hagyod kihűlni, magadnak is elő tudod állítani a desztillált vizet. :)
2011. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

A desztillalt viz es az ioncserelt viz nem ugyanaz. Ha az lenne, nem tettem volna fel a kerdest.

[link]


Ennek ellenere hasznalhatom goztisztitoban is. Legalabbis

az itt olvasottakbol nekem ez jon le:

[link]


Ha felforralom a vizet, es hagyom kihulni, attol meg nem lesz desztillalt viz.

[link]

"A desztilláció a folyadékelegy forrásban tartásán és a gőz cseppfolyósításán, lecsapatásán alapszik."

Magyarul: felforralod a vizet, a keletkezett gozt lehutod es az igy keletkezett vizet nevezik desztillaltnak.


Sajnos ez az, amire most nincs idom, se otletem, hogy hogy oldjam meg ezt hazilag.

2011. máj. 14. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
A víz nélküled is kihűl. Nem kell mellette ülnöd. :)
2011. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ion cserélttel használom, sőt a hidegpárologtatóba is azt rakunk. Lényeg, hogy ne keletkezzen vízkő a használatnál.
2011. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 10:51-nek: sajnos, attól nem lesz sem desztillált, sem ioncserélt. Én kipróbáltam, mert a hidegpárologtató használata során a normál víznél minden csupa szürke por lesz, a finom vízkőtől. És a felforralt, lehűtött vízzel is ugyanaz állt elő.
2011. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Vegul hasznaltam az ioncserelt vizet.

2011. máj. 15. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!