Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 4 év múlva költözök el itthonr...

4 év múlva költözök el itthonról, de még teljesen önállótlannak érzem magam. Mit tanuljak meg addig? Milyen házimunkákat vállalják át itthon?

Figyelt kérdés
L19
2011. máj. 14. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbe igyekezz besegíteni. De ne parázz. A házimunka nem nehéz, bárki megtanulja csinálni.

Ami igazán fontos, hogy megtanuld beosztani a pénzt. Abból ugyanis, hogy elfogy a hónap közepén, sokkal nagyobb problémák adódnak, mintha nem tökéletesen sikerül kitakarítani.

2011. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Főzés- legalább alapszinten, mosás kézzel és géppel, felmosás+egyéb takarítás. Bevásárlás, vasalás, mosogatás.. Ezekben nem ártana tapasztalatot szerezned, mert magadra is meg kell majd csinálnod.
2011. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

furcsa, hogy 19 évesen még nem természetes állapot, h segítesz otthon a házimunkában. a jobb gondolkodású szülők szinte észrevétlenül ránevelik a lányukat arra, h egyedül takarítson, mosogasson, netán egyszerűbb kajákat főzzön, bevásároljon, befizesse a csekkeket.

én ennyi idősen már külön laktam anyámtól, és dőlt rám a háztartás. 16 éves korom óta egyedül mosom a ruháimat, és a porszívót is tudom, h melyik végén kell megfogni.

2011. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én meg nem lakok külön még, majd egyetem után.

Az első két válaszolónak köszönöm szépen!

2011. máj. 14. 15:04
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell megharagudnod a válaszolónak. "Bezzeg az én időmben" addig ki sem tehette egy lány a lábát otthonról, amíg nem tudott mindent. 10-12 évesen már takarítottunk, 14-16 évesen főztünk, utána megtanultunk tésztát sütni, mosni és vasalni.

Amikor keresőkké váltunk (és még mindig a szülőknél laktunk), attól kezdve a saját keresetünkből kellett megoldani a ruházkodásunkat is. Vagyis kezdtük megtanulni a pénz beosztását. Persze ez nem jelentette azt, hogy ha "megszorultunk" a szülők nem segítettek, de az is a nevelés része volt, hogy a kölcsönt vissza kellett adni!


Tudom, hogy ma már más világ van, az is szép, hogy előre gondolkodol.

Nézd úgy a dolgokat otthon, hogy mit kell ahhoz csinálni, hogy minden ugyanúgy nézzen ki, mintha egyedül rád várna.

2011. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem haragudtam meg, csak én itt kérdést tettem fel, amire választ szerettem volna kapni - kaptam is -, nem pedig mások történeteit hallgatni. Ahány ház, annyi szokás, nálunk elég speciális helyzet állt és áll fenn, nem tanultam annyi mindent meg háztartásbelileg, mint sok kortársam.
2011. máj. 14. 16:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok, szeptemberben költöztem el otthonról az egyetem miatt. Én sem nagyon segítettem addig otthon a főzésben. A saját szobámat takarítottam, de ennyi. Szerintem nem kell ennyire rágörcsölnöd, ha már ott leszel, belejössz majd mindenbe. A mosógéphez van használati utasítás, főzni szakácskönyvből a legegyszerűbb, a takarítás meg jön magától.
2011. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A házimunkán nincs mit tanulni. Én is úgy nőttem fel, hogy mindent megcsináltak itthon helyettem, aztán az egyetem alatt koleszban laktam. Mégsem okozott egy pillanatig sem problémát, hogy hol kell bekapcsolni a porszívót, vagy mit kell kezdeni a vizes ruhával ahhoz, hogy megszáradjon. Az ember szinte mindent elles még gyerekként otthon anélkül, hogy ezt tudatosítaná. Egyedül a főzés az, amibe bele kell jönni, de receptek alapján az is gyerekjáték.
2011. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A leg fontosabbak:

Mosásnál tanuld meg, mit mivel lehet együtt mosni.

Tanulj meg főzni, leginkább egyszerű, olcsó ételeket. Tanulj meg praktikákat, hogy hogyan lehet szinte a semmiből is főtt ételt varázsolni. Mert szakácskönyvből valóban könnyű főzni, de mikor egyedül fogsz élni, nem biztos, hogy épp mindig minden alapanyag lesz otthon, és bármikor meg tudod venni.

Tanulj meg olcsón vásárolni. Tanuld meg, mik azok a dolgok, ami ha van otthon, akkor éhen már nem maradsz még ha épp a pénztárcád már üres is.

Ezek a fontosak. A többi majd jön magától. Takarítás, vasalás...ezekbe majd belejössz.

2011. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 15. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!