Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyszerű szabásmintában...

Egyszerű szabásmintában kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Egy Barbapapát szeretnék varrni a kislányomnak. Eléggé kezdő varró vagyok...:)

Láttam egyet: három részből van varrva. Az alapja egy kör, és van egy elülső és egy hátulsó oldala (oldalt összevarrva). Plusz két kéz.


Milyen formákat szabjak ki -nem tudom, milyen ráhagyások kellenek? Illetve van jelentősége, hogy milyen sorrendben varrom össze a darabokat?

Már elkezdtem kísérletezni, de nehezebb, mint gondoltam..:)

Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 18. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

a barbapapa eleg egyszeru szerencsere kirajzolod a korvonalat a kezekkel egyutt, kivagod az anyagot ket peldanyban, ugy hogy rahagysz masfel centit. a kezeket kicsit nagyobbra vennem hogy ki tudd tomni konnyen.


a kettot osszevarrod, ugy hogy kihagysz a fejenel egy akkora lyukat hogy ki tudd tomni, kiforditod, kitomod es bevarrod a kis lyukat


arcot rarajzolsz filctollal vagy rahimzed ha akarod


en is igy kezdtem varrni, hogy a kislanyomnak csinaltam egy kockasfulu nyulat :) eleg bumfordi lett, de ma mar minden szepet tudok varrni


megirod milyen lett majd?

2011. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha a bonyolultabb megoldást szeretném: tehát nem csak 2 szimmetrikus darabból, hanem legyen egy kör alakú alapja is? Csak mert kicsit nagyobb méretet csinálok és így szerintem élethűbb a formája - meg azon a játékon is így volt a varrás, amit néztem... A körre is elég csak egy keveset ráhagyni?
2011. máj. 18. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor a kör kerületét felezed, es olyan szeles lesz az eleje meg a hatulja. a rahagyasra egy centi eleg szerintem
2011. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
OK, megpróbálom, köszönöm!
2011. máj. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!