Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecettel hogyan lehet vízkőtele...

Ecettel hogyan lehet vízkőteleníteni a mosógépet?

Figyelt kérdés
Mennyi ecetet használjak és hány fokon?
2011. máj. 25. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én beleöntök 2 üveggel,és főzőprogramon elindítom a gépet.20%-ossal
2011. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Úgy, hogy a mosógép dobjába is beleöntünk kb. egy decit, és a mosógép öblítő fiókjába is ugyanennyit teszünk. Máris védve van a gép a mosás

és az öblítés alatt is Előnye: nem kell a mosáshoz sem Calgon, sem öblítő! Merthogy az ecet öblítőszernek is jó!

Nem mellesleg:baktériumölő hatása is van.Ablakpucolónak.

És még nagyon sok dologra "rájöhetsz",ha nem vagy rest beírni a keresőbe,ami kérdést itt tettél fel!

(Pld.úgy,hogy "vízkőoldás ecettel")

Annyi találatod lesz,amennyi időd legyen olvasni!

Szép napot :-)

2011. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

én öntök a dobba és a mosószer-öblítő tartályba is és 60 fokon átmosom.

amúgy itt egy cikk ebben a témában, nagyon hasznos!

[link]

2011. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A mennyiséget nem lehet meghatározni, ugyanis nem tudjuk, mennyi vízkő van a gépben. Minél magasabb hőmérsékleten mosod, annál hatékonyabb.

Viszont ha ruhát mosol, amellé ne tedd be, max. öblítéshez, mert az ecet nem csak a vízkövet semlegesíti, hanem a mosóport is!!

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindent, a cikk is jó, legközelebb ecetet teszek a vízkőoldó helyett a spricnibe.

Ha öblítőnek ecetet használok, száradás után eltűnik a ruhából az ecetszag? Öblítőt eddig sem használtam, ki nem állhatom, de fertőtlenítéshez (gyerekruhák, turkálóból hozott ruhák) kipróbálnám. Vagy inkább mosás előtt áztassam ele a ruhát?

2011. máj. 25. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:
EGY A LÉNYEG, NEM SZABAD MOSÓPROGRAMOT ELINDÍTANI AZ ECET BEÖNTÉSE UTÁN!Legalább 3- 4 l20%-os ecetet kell az üstbe önteni és legalább 24 óráig benne hagyni a dobban!Ha nem akarja valaki az ecetgőzt szívni akkor 1,5kg citromsavat kell 3 lier vízben oldani! A vízkőtlenítés legalább 24 óráig tart, elöbb nem oldódik fel a vízkő!Utána lehet mosópogrammal befejezni.A szervízekben rossz tanácsokat adnak mert nem értenek a kémiához, eldobatják a delikvensekkel a drága anyagot!
2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha öblítőnek használod, ki kell tapasztalni, mennyi az, amennyi nálad még pont elillan. Ez sok mindentől függ, de általában max. fél deci egy mosáshoz. Nálunk a gép jól öblít és nem kemény a víz sem, így 1/3 decinél többet nem szoktam rakni.

Akkor marad ecetszagú a ruha, ha túl sokat tettél bele. Lehet, hogy lesz ilyen baleseted, de az is elillan utána (kivéve ha tényleg ipari mennyiséget sikerült beleönteni), és tudni fogod, hogy legközelebb kevesebb kell.

2011. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

öblítéshez 10%os ecet a felére higítva vízzel.

így a mosószer illatát érzem a ruhában, és nem az ecetét.

2011. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"EGY A LÉNYEG, NEM SZABAD MOSÓPROGRAMOT ELINDÍTANI AZ ECET BEÖNTÉSE UTÁN!Legalább 3- 4 l20%-os ecetet kell az üstbe önteni és legalább 24 óráig benne hagyni a dobban!


A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:22"


Akkor most hogy is van? 3-4 l ecet álljon 24 órán át a dobban. Azután le kell engedni, majd egy mosóprogram, és kész?

2011. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ahha álljon jó sokáig magában a dobon az ecet majd meglátod a végeredményt ugyanis azon a részen elmattul a dob és ne csodálkozzatok hogy kirozsdásodik én marha elhittem egy éve ezen az oldalom hogy öntsek bele a dobon kereszül 4l 20 °% os ecetet és a bosch mosógépemnek elmattult a dobja és rá 3-4 honapara elkezdtek rozsdásak lenni a ruháim és végignéztem a dobot és rozsdás volt gyakorlatilag hiába volt 6 éves az a mosógép de jó volt hát ment is a kukába mert 25 ezer lett volna a javítás!!!!!!!!!
2011. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!