Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mire lehet felhasználni a...

Mire lehet felhasználni a kiürült befőttes üvegeket?

Figyelt kérdés
Már gyűlnek méz, lekvár, savanyúság, stb.... után. Nem akarom őket kidobni. Mire lehetne használni őket, ti mit szoktatok velük csinálni?
2011. máj. 29. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

használt olajat például.

vagy ha csinálsz valami olyat...

vagy még külön dolgok tárolására h ne zacskóba legyen gondolok itt a rizsre,liszt,búzadara,zsömlemorzsa stb.. :) remélem tudtam segíteni :D

2011. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
készíts házilag befőttet, savanyúságot, lekvárt, és azt rakd bele :D
2011. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lekvár, befőtt,lecsó, padlizsánkrém......
2011. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenfélét tárolni, de nem túl praktikus, mert sok helyet foglal.

A legjobb elvinni egy szelektív gyűjtőbe, mert otthon csak porosodik meg foglalja a helyet.

Na emg a fentiek, de ha tényleg sok üveged van, akkor ne tárold. XD

De amiket elteszel, dekorálhatod üvegfestékkel pl.

2011. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én "felöltöztetem" őket (régi pulcsiból varrok rájuk "ruhát" vagy megkérek valakit, hogy horgoljon, kössön, vagy csipkét varrok rá), és úgy már nem egy ormótlan dunsztosüveg, hanem egy szép szobadísz,. amit tele lehet pakolni mindenféle vackokkal, tollakkal, vagy akár sminkcuccokkal, hasonló. Én szeretem, mert olyan egyedi és olcsó:)
2011. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a konyhában tárolok mindent bennük, kivéve a spagettit, mert az nem fér bele. Tök jó, mert olcsó, tulajdonképpen bármennyi van, abszolút légmentesen zár (=aromazáró), nem megy bele egér, bogár...

Nem a szekrényben vannak, hanem egy nagy polcon, ami pont csak olyan széles, hogy egy üveg elfér rajta, így nem foglal olyan sok teret, és szem előtt van.

2011. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Üvegfestékkel párat kidekorálhatsz, gyereknek cerkatartónak vagy kisebb játékoknak jók (nagyobb gyereknek) vagy csavartárolónak a párodnak, vagy beföttesgumikat gyűjtesz benne, vagy aprópénzt, vagy csinálsz bele makettet, habár azt alkoholos üvegbe szokták, de ez is jó, vagy tehetsz bele fényképet is, én egyszer láttam egy ilyen tablót, csak pont elszámolták a méretet, mert pont mindenkinek a szeménél tört meg az üveg, és elég mókás volt mindenkir rajta. Szóval bármi, ami belefér, azt belerakhatod:D
2011. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezd meg a befőző ismerősöket, nem kell-e valakinek.

Nekem soha nincs elég üvegem, pedig én is gyűjtögetem. Lassan jön a befőzés, már érik az eper. Biztos örülni fog neki, és cserébe esetleg kapsz te is egy-egy üveg lekvárt, savanyúságot. :)


Ezen kívül a molyok miatt én is mindent ebben tárolok. Szerencsére van spejz, úgyhogy a helyhiány nem gond.

2011. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!