Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jajj istenem mit csináljak...

Jajj istenem mit csináljak van itt még a megmentésre esély?

Figyelt kérdés
Az idióta tesómnak itthagytam a lakásom amíg pesten voltam 2 év és az övét úgy is teljesen átujitották meg minden mondom nyugodtan lakjon csak fizesse a számlákat már kb 2 hete elköltözött szép tisztán hagyta itt a lakást de van neki 2 gyereke akikre mosni kell hazajöttem mosni akartam és alig birtam kinyitni a mosógépet ( felültöltés whirlpool 4 éves kijelez mindent szuper) és mondom mi a franc elengedtem bevágódott annyira tele van vízkővel minden tartálya hogy bele gyulni sem tudok a dobjáról ne is beszéljünk a gumija tiszta rávízkövesedettés ha hozzáérek recsereg gondolom ahogy a vízkő törik szét igenám de szerintem igy kilukad a tömités nembaj mostam vele mert muszály volt világitott hogy tisztitsam ki a szűrőt igenám de nem tudom kinyitni!!!! áthivtam a szomszéd erős pasast és ő sem tudta a csövét leszedtem a fali lefolyóról annyira vízköves , hogy az ujjam sem ment bele kb egy toll vagy vastagabb ceruza fér bele de a dob zárja is nagyon recsereg öntöttemárbele vizkőoldót is semmi a tartályt is áztathatom nem jött ki belőle még a késem is meg a belehajlott használtam most ugy használtam hogy a dobra öntöttem a mosóport az öblitőt második öblítsbe igen ám de a víz alig tud a gépbe folyni és igy tönkre fog menni nem tudom mit tegyekha a dob aljábol kiszedem a dobbordát ott látom hogy olyan vastagon áll a vízkő hogy a fűtőszál köül nincs annyi de egy 4 cm vastag biztos van jah és bellűről el van szürkülve a gép a mosószer tartálya is már mostam át a gépet 90 fokon vizkőoldóval és ekkor jötta meglepetés leált azóta ha a hőfok be van lőve mondjuk 40 fokra akkor nem megy ha hidegvizre állitom akkor megy de alig alig most mit tegyek? nagyon szerettem ezt a mosógépet 110 ezerért vettem és nem szeretném elvesziteni de az a gyanum , hogy ennek már annyi de hohy hogy lett ilyen vízköves örök relytéj!!!!! segítsetek rajtam mindenkit felpontozok!!!!
2011. jún. 6. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk megjavítani, azt nyilván sejted. Hívj egy szerelőt, ennyit tehetsz.

Egyébként furcsa, én 14 éve használom a gépemet, életemben nem raktam bele vízkőoldót, vízlágyítót. 8 év után eldugult egy pénzérmétől, akkor a szerelő is azt mondta, nem kell. Persze, biztos van olyan hely, ahol keményebb a víz mint Pesten... Hívj egy szerelőt, majd az megnézi. Szerintem ezen az ecetes mosás sem segít, de azt még megpróbálhatod.

2011. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
próbltam és nem ez sem segitett én sem tudom hogy hogy csinálta vagy szar mosóport használt vagy mindig 90 fokon mosott énekem 2 évig 40 fokon ariellel meg lenorral semmi baja nem volt de nagyon azt gondolom hogy ennek már vége a szerelő is mennyit kérhet ha rányomom hogy ne hidegvizzel mosson hanem pl 40 fokon elindul megy pár percig leáll csak akkor megy ha hidegre van kapcsolva a szerelő kb mennyit kérhetne?
2011. jún. 6. 22:34
 3/12 A kérdező kommentje:
jajj istenem anyám nekiált maszekolni késsel megkaparta a fűtőszálat és már elkezdett fűteni de olyan vastag vizkő volt rajta húú na és tesóm elmondta látott akciósan senti mat nevő mosóport és vett belőle 8 ..10 kg sal és ez rakódott le tesómnak van pénze mondta hogy vesz nekem ujat de énnekem nem kell mit öntsek bele ami leszedi ezt a sok vizkövet???
2011. jún. 6. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg 4cm vastag a vízkő, akkor azt csak mechanikusan lehet eltávolítani.

Ha akarod próbákozhatsz trisó-val. Nem drága és szinte mindenhol kapható. Egy zacskó bele és főzőprogram.

Sokat le fog hozni, de 4cm, amit kétlek, azzal oldószerek nem fognak boldogulni.

2011. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
úristen, a helyesírásodon is van mit helyrehozni....
2011. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

átküldtem 90 fokon 3x trisóval és most meg eldugult alig nyomja ki a vizet

most áztatom azt holnap próba meg remélem a szűrőt is ki tudom szedni már

2011. jún. 7. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez várható volt. Le kell szedni a csövet és kipucolni.

Ha van szűrő, azt is vedd ki, tele lehet vízkővel.

Én javasoltam a Trisó-t és tudom, hogy elég erős.

2011. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszii a pontot is kaptad de a szűrő is be ragadt remélem holnapra kioldódik
2011. jún. 7. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Jajj, az gáz. A szűrőt mindenképpen ki kell venni. Ha máshogy nem megy, akár el is törheted.

Ha nem különleges géped van, párszáz forint lehet hozzá egy szűrő.

Itt megnézheted, csak nem tudom a géped típusát: [link]

bal oldali menü->mosógép alkatrészek


MTK701 WHIRLPOOL mosogatógép kifolyótömlö 2590Ft.

2011. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az utolsó mondat tárgytalan, mert véletlenül a mosogatógépek között néztem.
2011. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!