Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakásunk nappalijában...

A lakásunk nappalijában festeni szeretnénk-házilag. Praktikus tanácsok, hogy gyorsak legyünk a legkisebb felfordulással?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

szia!


én 19 éves lány vagyok, és anyukámnak ajándékba kifestettem a nappalit, fél napom volt rá, gyorsan kellett cselekednem.


ami nagyon fontos: használd azt a papír ragacsot! igényesen ragaszd oda mindenhova, ablakkeretekhez, fentre, lente! a bútorokat jól húzd el a faltól, előtte pakolj el mindent ami nem kell, szóval ne a lomot kelljen tologatni. :)


utána jóóó sok ujságpapírt teríts le, és vastag cellux szalaggal ragaszd a parkettához, így nem lesz az, hogy rálépsz és viszed tovább a festékes talpaddal (én így kentem szét..)


úgy csináltam, hogy lefestettem egy részt, odadobtam a ventillátort, továbbmentem, így mire befejeztem, kenhettem is a 2. réteget a 3 óra várakozás helyett.


legfontosabb tényleg a bútorok, fal védelme, legyen elég helyed, és sok újságpapír a földön. nameg elegendő festék :)

2011. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ügyi vagy, anyukád biztos nagyon örült:)
2011. jún. 13. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Hehehe... legkisebb felfordulás. Ez jó, ez tetszik, és jót röhögtem. :)


Elmesélem, mi hogy jártunk.

A bútorokat kipakoltuk, és letöröltük a port a falról, gondoltuk, hogy jó lesz így. Az első húzásnál a tedivel kiderült, hogy a diszperzitre ráragad az előző 8 réteg festés, ecsettel kenve se jobb, csak tovább tart. Sebaj, ha ilyen laza a festék, szappanos vízzel átkenjük, seperc alatt lekaparjuk.

Kb. egy hét alatt végeztünk is vele, ugyanis amit a ragadós festék lekapott, aztán 20 centivel később szétkent a falon, azt a spatulával mi kínkeservvel tudtuk a falról leválasztani.

Rákentünk még 3 doboz glettet, hogy sima legyen, főleg ahol rendesen felkaristoltuk a vakolatot.

Erre jött egy réteg, gondosan téglavörösre színezett festék. Ami száradás után rózsaszín lett, de ezzel már akkor végképp nem foglalkoztunk. Ellenben eléggé kétségbeestünk, mikor rájöttünk: a festék elfogyott, de még kimaradt durván fél négyzetméter a falból. Ekkor a maradékok maradékát összekapartuk, fagyis pálcikával szedtük ki mindenhonnan, hogy be tudjuk azt is fejezni, és hát.. úgy ahogy sikerült. Azóta ott áll a komód, sebaj, amúgy is oda akartuk tenni.


Ebből okulva idén a gyerekszobánál már egyszerűbb megoldást kerestünk. A meszelt falat gondosan végigkentük egy vékony réteg beltéri vakolattal, aminek a felülete sima, fehér, és remekül fedi a festék, amit előre bekevert, kellemes kék színben vettünk meg, van még belőle a boltban is bőven, ha netán kevés lenne. :)

2011. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát, nem erősítettél meg:)
2011. jún. 13. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Vödör, bele festék, dinamit és hadd szóljon.
2011. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen pár dörzsis hátú szivacsod, azzal könnyű felvakarni a parkettáról, ha lecsöppenne a festék. Ósdi fakanál, amivel keverheted a festéket. Rongyok, régi törölközők, törléshez, portalanításhoz stb.

Írj listát, és azzal menj boltba.

1. Henger, kicsi, nagy, hosszabbítós nyél, csepegtető rács, ecsetek.

2. Gipsz, glettanyag, glettvas, spakli, csiszolóvászon a faljavításhoz. (Mindig, de mindig akkor derül ki, hogy kell, amikor már nekiálltatok...)

3. A már említett papír ragasztószalag, jó sok! Lehet kapni hatalmas takarófóliát, nagyon olcsó és nem kell külön sz@rakodni az újságpapírral. Ha kis helyiséget festetek, akkor megfelel a papír is.

4. Idő!!!!!

5. Minőségi festéket vegyetek.


A kacatokat kidobni, a bútorokat jól letakarni, kutyát, gyereket kizavarni és mehet a móka. :)

2011. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elkészültünk minden kupi nélkül:)
2011. júl. 21. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!