Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a jobb és szebb? Az...

Melyik a jobb és szebb? Az organza vagy a voile függöny?

Figyelt kérdés

MOst szeretnék nagy tételben vásárolni új házra, és nem tudok dönteni, mert egyik sem volt még. Kell-e őket vasalni stb?


köszi


2011. jún. 14. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

voile.

az organza (bocs) szörnyen giccses

egyiket sem kell vasalni, nedvesen felakasztod

2011. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy rendezed be a házat. Van olyan stílus, ami kimondottan igényli az organzát. A voile olyan szimpla, azt majdnem mindenhova elsütheted.
2011. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az organza elegánsabb és szebb. A voile könnyen összemehet a mosásban. kicsit sűrűbb szövésű,nem annyira átlátszó,mint az organza.
2011. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a legalacsonyabb fordulaton kell centrizni őket az én mosógépem whirlpool felültöltős és benyomom az öblítő stopot és benne hagyom 10 percig utána jön a centrifuga 800 on hagyom és mikor felpördül egyet kikapcsolom és rá a szivattyúzásra így felrakom a szobákban nappaliban laminált padló van ilyenkor törölközővel feltörlöm a vizet ami lecsöpög és tök szép sima lesz ja és ügyelj arra is , hogy 30 foknál ne mosd forróbban
2011. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az organza sokkal szebb, elegánsabb, de az ára is legalább 3-4-5×, mint a voile függönyé. Nekünk az előző házban voile volt, én soha nem vasaltam, alig kicentrifugázva felakasztottam őket és szépen kirúgták magukat. Most organzáink vannak, de még olyan újak, hogy nem kellett mosnom őket. A varrónőtől meg vasalva kaptam. Remélem mosás után ezeket sem kell majd vasalnom.
2011. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ugye az organzában vannak azok, amikben kis hímzett minták, esetleg nagy virágminták vannak? Ezeknél nem kezd el fejtődni az anyag többszöri mosás után?

A kínai piac melletti butikokban szeretném megvenni, nálunk a függöny árus is onnan hozza.

2011. jún. 14. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:

A virágminta nem a függöny anyagától függ. Mind a két fajtában van hímzett vagy festett virágos is. Az organza áttetszőbb anyag, kicsit csillogós az anyag hatása. A voile pedig kicsit talán a selyemre hasonlít, csak matt.

Ez egy voile: [link]

Ez pedig organza: [link]

Szerintem ezt a kettőt megnézve látszik a különbség.

Az, hogy a hímzés elkezd-e bomlani, nagyon minőség függő.

2011. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!