Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Falra ragasztott tapétát...

Falra ragasztott tapétát mivel lehet könnyebben leszedni a falról?

Figyelt kérdés
ásztatásra gondolok de barátom mondta hogy valamit rakok a vízbe és sokkal könnyebben jön le utána
2011. jún. 25. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni tapétaoldót, OBI-ban nézd meg. Valóban hipp-hoppra lehet vele dolgozni.
2011. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi >metylan< tapétaoldót használtunk,barkácsokban/obi/ kapsz(még ilyenkor,szombat d.u is)
2011. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A víz oldja a tapétaragasztót tehát vízzel le kell hogy jöjjön.

Ha csak darabokban jön le akkor egy erős spaklival le lehet szárazon is.

2011. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsónak: ha nem muszáj, nem kell megszakadni és vérhólyagosra dolgozni a kezet tapéta leszedésnél, ugye?
2011. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik festő: puhaszőrű kefével, vízzel átáztatni, hagyni egy kicsit, utána könnyű lehúzni

Másik festő: szoba közepére villanyrezsón vizet forralni, ajtót ablakot rácsukni. A párától átvizesedik a tapéta, könnyű leszedni.

2011. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi pont azt csináltuk, mint amit az utolsó írt. Mindkettőt egyszerre. Forró vízzel átkentük a tapétát, háromszor is (de nekünk 5 réteget kellett leszedni a módszerrel, egyet nyilván könnyebb), aztán - villanyrezsó nem lévén - beraktunk egy nagy lábas forró vizet még a szobába és becsuktuk. Kb. egy óra múlva úgy jött le a tapéta, mint az álom.
2011. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"utolsónak: ha nem muszáj, nem kell megszakadni és vérhólyagosra dolgozni a kezet tapéta leszedésnél, ugye?"


Kapartam már le szárazon tapétát és nem lett vérhólyagos a kezem.

Volt ahol vizes volt, ott darabokban jött csak le, könnyebb lett volna úgy de tovább is tartott volna.


Nem mondom hogy vízzel rossz, mert a víz oldja a tapétaragasztót.

2011. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na akkor valaki nekem is segítsen

a falamon tapéta van már azóta amióta ez szoba és ami alatta van fal az nem éppen a legjobb állapotában van,olvastam itt köztetek hogy bevizezed és lehúzod hát én ezt nem merem megcsinálni félő,hogy lejön a vakolat is szerintetek mi legyen?

2015. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!