Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi idő alatt vasaltok ki...

Mennyi idő alatt vasaltok ki egy férfi inget?

Figyelt kérdés
Én 20-25 percig szórakozok eggyel és 5-6-ot kell egyszerre kivasalnom magamnak hetente, másnak se megy gyorsabban vagy csak én vagyok béna? Elég jó vasalóval csinálom pedig, meg most átálltam a vizes ruha vasalására mosás után nem sokkal, de így sem gyorsabb....
2011. jún. 25. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb. 5 perc. Először a gallért vasalom ki,majd az ujjakat. Utána folytatom az ing többi részével. Mindig úgy igazítom,hogy a vasalóval könnyen tudjam vasalni. Az ing nem vizes,de gőzölős vasalóval vasalok.
2011. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A teljesen száraz ingeket (blúzokat) vasalás előtt práhold be: edénybe vizet, abból a markoddal veszel és a kiterített ingre rácsapkodod a kezeddel az ing elejére, ettől már nedves lesz a hátulja is, mert alatta van. Utána hajtsd rá a két ujját (mandzsetta lehetőleg kiterítve) és a váll-nyak-gallér részt is, arra is locsolj egy kis vizet. Majd az egészet szorosan göngyöld fel, és hagyd egy kicsit, hogy átnedvesedjenek.


Amilyen sorrendben bepráholtad, olyan sorrendben kezd el a vasalásukat. (Vasaló-ruha nem kell!)

Először a két ujját, majd az elejét, hátulját, utoljára a gallért. (Abból látszik a legtöbb) Így azt már nem éri gyűrődés, rögtön mehet a vállfára. Ha vasalás közben olyan helyre vasaltál ráncot, hogy viselés közben látszik, akkor azt ismét vizezd be egy kicsit, menj rá a vasalóval, és ki tudod símítani.

Nyugi, majd belejössz!

2011. jún. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb.5 perc,mert a párom ingben dolgozik, így van lehetőségem gyakorolni. Én is a nyakával kezdem, majd az ujja, és a többi. Én nem szoktam vizezni,csak úgy szárazon. Mosás után kiterítve, lógva szárítom, ez is könnyebbség, nincs összegyűrődve. Vannak már valami vasaláskönnyítő löttyök is, esetleg próbáld ki-én mondjuk nem ismerem ezeket.
2011. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az én feleségem kb: 2 perc alatt megcsinál egy inget. Olyan gyors, hogy még szemmel is nehéz követni :-). Nekem mondta már egy párszor, hogy legalább egyet vasaljak ki. Számomra ez olyan mintha a fogamat akarnák húzni. Azonban amióta megmutatta a technikáját azóta 4-5 perc alatt én is végzek eggyel és nem is olyan mitha a fogamat húznák :-)
2011. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 perc kb de volt már olyan hogy flidegesített és kikaptam egy nagy kést a mosogatógépből és miszlikre nyírtam és még a vasalót is földhözvágtam azóta NEM VASALOK INGET!!!! mert gyűlölök olyan dologgal szórakozni ami nem megy!
2011. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb.3-4 perc alatt: gyakran vasalok inget. Már kifejlesztettem, hogyan végezhetek előbb (mivel utálok vasalni): gőzölős funkciót használok és begombolva vasalom az inget. Sorrend: gallér, ujja, eleje, hátulja - és kész is!
2011. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hova fejlődnöm. :) Megpróbálom megfogadni a tanácsokat, köszönöm! :)
2011. jún. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!