Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki akartam adni albérletbe a...

Ki akartam adni albérletbe a lakásom 1 szobáját, és a férfi leelőlegte 4000 Ft -ért, mondta hogy két hét múlva költözik, aztán a beköltözés napján közli, hogy meggondolta magát, joga van-e a 4000 Ft-ot visszakérni?

Figyelt kérdés
Én nem adtam neki vissza és most a rendőrséggel fenyegetőzik, és a lakás ajtónkat rugdosta úgymond felháborodásában és ráadásul a konyhaablakunk üvegét majdnem kitörte, mikor közöltem ezt vele, hogy ez nem jár vissza, mi ilyenkor a teendő, én nem vagyok az ilyesmiben járatos. Köszönöm előre is, aki tudna segíteni.
2011. ápr. 7. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Hát elvileg úgy van, ha ő lép vissza nem jár neki semmi.. de javítsatok már ki, ha tévednék..
2011. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha lefoglalózta, akkor bizony bukta.
2011. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

"Mi az előleg?


Röviden és egyszerűen kifejezve az előleg a vételár része. Vagyis semmilyen biztosíték vagy kötelezettségvállalás nem társul lényegében hozzá. Egyes esetekben a vételár részletekben kerül megfizetésre, ez esetben a részleteket kell előlegként értékelni. Az előleget a teljes vételárba be kell számítani, s ha a szerződés később meghiúsul a már megfizetett előleg visszajár. "


Keverni tetszenek a foglalóval! Az előleg mindíg visszajár bárkinek a hibájából nem jön létre az ügylet.!

2011. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előleg visszajár, a foglaló nem. Ahogyan korábban is mondták.
2011. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen agresszív, ad vissza neki, noha megtarthatnád. Nehogy nagyobb bajt hozzon rátok.
2011. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!