Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a GYORS és ALAPOS takarítás...

Mi a GYORS és ALAPOS takarítás titka?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdésemre többen írtátok, hogy GYORSAN és ALAPOSAN szoktatok takarítani. Nekem a kettő együtt nem megy. Vagy gyorsan megoldom, de akkor nem vagyok elég alapos, vagy pedig hosszú időt töltök a munkával (ami legtöbbször nem kivitelezhető, hiszen nincs időm) de akkor alapos a munka.

Hogy kell a kettőt egyszerre beiktatni? Magyarázzátok el lépésről lépésre...


2011. jún. 27. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez pont úgy van ahogy mondod. Nem lehet egyszerre a kettőt. Alapos csak akkor lehetsz ha szánsz rá időt. Gyors pedig csak akkor ha nem :)
2011. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezt én sem értem....

Ha én elkezdek takarítani nagyon aprólékos vagyok (ha már csinálok valamit, azt rendesen csináljam), viszont ez rettentő sok idő... :S

2011. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pedig itt nagyon sok gyors és alapos takarítás végző írt...


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__192522..

2011. jún. 27. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb: ne legyen rendetlenség a lakásban.

Ami már nem kell,azt azonnal a helyére rakni. Kisebb fáradtság,mint a takarítást a rendrakással kezdeni.

A konyhában azonnal elmosni azokat az edényeket,amik már nem kellenek. Így evés után csak az akkor használt edények maradnak.

Ha krumplit,zöldséget pucolsz,a héját tálcára vagy újságpapírra pucold,és azonnal dobd a kukába. Ha zsír vagy hasonló lecsöpög a földre,azonnal töröld fel.

Így nem hordod szét a lakásban.

A konyhát naponta fel kell mosni,a WC-t és a fürdőszobát is jó naponta. Leggyorsabb,ha ecettel mosol fel mindent,mert az a vízkövet is leviszi.

Porszívózni elég hetente egyszer. Normális lakásban nincs annyi por,hogy sűrűbben kelljen.

Időnként egy-egy helyiséget alaposan kitakarítani,így nem vesz annyi időt igénybe. Nem kell az egész lakást egyszerre rendbe tenni.

2011. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én voltam szerintem az egyik ilyen válaszoló.

Két titka van.


Az egyik a megfelelő lakberendezés. Egy átlagos lakásban például rengeteg asztal, nyitott polc, szabad felület van. Na ezeket egy az egyben ki kell iktatni. Így a portörlés minimális időt vesz igénybe. Például mi ketten élünk a párommal, a nappaliban van egy kis étkezőasztal, egy kis zongora, meg egy komód, amit törölni kell. Mindkettőnknek van saját asztala, azt takarítástól függetlenül mindenki maga tartja rendben. A szőnyegek kicsi rongyszőnyegek (nagyon szépeket lehet kapni), így a sima takarításkor egyszerűen kirázom, a padlót felsöpröm, felmosom. Az asztal összecsukható, van egy tárolója, ahová beférnek a székek, így nem kell kerülgetni. Így hamar megvan ez a munkafolyamat is. A szőnyegeket 2-3 hetente egyszerűen berakom a mosógépbe és kimosom.

A hálóban még sajna van egy örökölt nyitott polc, azt nem is nagyon lehet takarítani, mert tele van a piperéimmel, de rövidesen lecseréljük - kizárólag olyan fésülködőasztalra, aminek szekrénye van, ahová be lehet tenni ezeket, hogy ne porosodjanak. Más nincs is, ami különösebb porfogó lenne. A konyhában mindennek megvan a helye: zárt szekrényekben. Ezeket bőven elég évente 1-2 alkalommal kimosni. A robotgépeket a dobozukban tartom, így végképp nem koszolódnak, amit használat közben igen, azt meg azonnal letörlöm. Minden mosogatás után áttörlök egy-két szekrényt vagy a hűtőt vagy a tűzhelyet, így az pillanatok alatt emgvan és nem lesz olyan kosz, amit vakarni kell. A pult is teljesen üres, egy mozdulat letörölni, és ezt naponta többször meg is teszem, ha használtam. Az előszobában van egy nagyobb zárt szekrény meg a fogas, rendszeresen itt csak a padlót kell takarítani. A fürdőben megint csak az a helyzet, hogy minden zárt tárolókban van, semmi nincs a földön, így az is hamar megvan. Egyedül a mosóport tartom cuki dobozokban a mosógép tetején. A szekrények mindenhol simák, nincs semmiféle cikornya, amit macerás lenne takarítani. Minden egyéb el van rejtve bennük. A szekrényajtók letörlése így hamar megvan, más meg nincs. Az ülőgarnitúra bőr, így nedves ronggyal maradéktalanul tisztítható.

Ami sokáig tart, az az ablakmosás, mert hatalmas ablakaink vannak, de hálisten arra csak ritkán kerül sor.


A másik dolog, ami fontos, az a gyakorlat. És hogy pontosan tudom, mit csinálok, mit mi után csinálok, hol lehet rövidíteni a munkán. Például előszöt a fürdőben mindent lekenek domestosszal, amíg felsöpröm, felmosom a lakást, addig az hat, és feloldja annyira a szennyeződéseket, hogy nem kell sikálni, csak letörölgetni. Meg a tükröt, de az is két mozdulat, ráfújok clinnel és vécépapírral letörlöm.


Azt látom, hogy a legtöbb lakás teljesen kényelmetlen ilyen szempontból, kinn vannak a takarítószerek, fogmosópohár, fésűk, nippek, tévé (azt is be lehet rakni egy szekrénybe!), a konyha tele van nyitott polcokkal, stb. Az ülőgarnitúra kárpittisztítóval, bonyolult módon takarítható, a szőnyeg szintén. Persze szerencsém van, mert én nem a saját lakásomban kezdtem háziasszonykodni, és akkor már tudtam, hogy takarítani is utálok, meg a koszt is utálom, így a kezdetektől fogva szempont volt a berendezésnél, hogy ne kelljen sokat takarítani.

Ja amit nem írtam, és ami macerásabb, az a virágok megfürdetése, de erre is csak ritkán kerül sor.

2011. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha hallgatsz közben zenét és van motíváció akkor gyorsan meglehet csinálni pl én mindennap összepakolok ha poros valami letörlöm utána kád vc mosdó sikálás utána konyha beszórok mindent a gépbe letörlöm a konyhába ami koszos utána elő a porszívó szépen felporszívózok utána felmosok lepakolok és gyorsan alaposan kitakarítottam a házat kb ennyi.
2011. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt, nekem bevált. Én rögtön a zónázással kezdtem, mert nem volt különösebb gondom a házimunkával, csak nem tudtam megfelelően beosztani. Ezen az oldalon nagyon jó tanácsok vannak szerintem.

[link]

2011. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valakitől, aki régóta takarítással foglalkozik, azt hallottam, hogy ha a tükör, ablak tiszta, akkor a lakás is tisztább benyomást kelt. Valóban fontos, hogy legalább a könnyen elérhető helyeken az ablakok és tükrök ragyogjanak. Ha az ablakok, tükrök, üvegezett részek piszosak, az egész lakás piszkos benyomást kelthet.

Szerintem az igazán alapos takarítást nagytakarításnak hívjuk, ezt nem lehet naponta elvégezni. A normál napi takarításban sokat segít a nyeles portörlő, amivel pillanatok alatt fel lehet törölni a parkettát, és elég hetente egyszer porszívózni.

2011. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!