Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miből áll a mindennapi takarít...

Miből áll a mindennapi takarítás nálatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi az amit MINDENNAP elvégeztek, tehát nem nagyobb takarításkor, vagy kétnaponta, hetente. Konkrétan az érdekel, hogy mennyi időt szántok a NAPI takarításra, miből áll ez, és mikor végzitek (reggel, délelőtt, két főzés között stb stb)
2011. jún. 29. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
1 óra főzni nem szoktam , összepakolok , kisikálom a kádat csapot vc t konyhát a mosogatógépet elrendezem kihordom a csetreseket utána ahol poros valami azt letörlöm kinyitom az ablakokat porszívózok ja és egy tipp akit mindenki probáljon ki !!! van otthon egy kedvenc parfümöm és 3 fújást kell ráfujni a porzsákra és az 10 porszivozásig kiválóan löki az illatot !!!! utána felmosok helyre pakolok kb ennyi
2011. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

kb egy óra a vacsifőzéssel egyidőben.

fürdőszobák kád,zuhany mosdó, WC kisikálása,felmosás

konyha folyosók (a kövek) felmosása és konyha felmosás, rendbetétel. Vacsi után minden bedobálása a mosogatógépbe és annak elindítása

2011. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

porszívózás. új porcicák naponta születnek, és nem szeretnék nagy tenyészetet :)

minden mást heti rendszerességgel.

2011. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Hú minden nap porszívózok (3 kicsi gyermekem van ugyhogy kell is)mosogatok 2x kb egy nap. Felmosom a konyhát.

Ezeket tuti minden nap, azt hogy mikor az 2 évesemtől függ.

Te hogy vagy ezzel?

2011. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
76%

én is ugyanezeket csinálom, mindent velem csináltat meg anyu (porszívózás, mosogatás stb.). A gond az, hogy 200 négyzetméteren. Még érettségi előtt is megcsináltatta velem. :(

Ti mind feleségek/anyukák vagytok?

2011. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózás, mosogatás, felmosás és a kád, mosdó, wc kitakarítása. Picik még a gyerekek, muszáj mindent a lehető legtisztábban tartani. Porszívózni 7-kor szoktam este, ha rossz idő van, akkor 6-kor. Napközben dolgozom, én hozom el a gyerkőcöket fél 5-kor az oviból és még útba ejtjük többnyire a játszóteret, meg boltba is akkor megyünk. Ha rossz idő van, akkor a játszótér persze kimarad. Amint hazaérünk átöltözünk, és összepakolunk. Nem véletlen a többesszám, együtt csinálom a gyerekekkel, meg kell tanuljanak összepakolni is. Ha kész a porszívózás, akkor nekiállok vacsorát készíteni, meg mosni. Nem mindig főzök, sokszor úgy hozok haza főtt ételt. A felmosás többnyire vacsora után van, mert a padló nem mindig szokta megúszni tisztán az evést. Mosogatni meg végképp későn szoktam, van már vagy 10 óra is, mire odáig eljutok. A kád, mosdó, wc kitakarítása még csak eztán jön, de ezek nem olyan túl sokáig tartó műveletek. Összességében talán 2 óra lehet az egész, amíg végzek, de részletekben csinálom.
2011. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap: porszívóvás, felmosás (gyerekek miatt, sőt minden étkezés után söprés)20 perc, főzés: 1 óra, rendrakás folyamatosan, mosogatás és mosás géppel, a be-és kipakolással együtt 20 perc.
2011. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
minek minden nap fürdőt takarítani?
2011. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nos, nálam a portörlés mindennapi (a porszívózás is általában), mert falun lakunk és reggelre áll a por íróasztalon, bútrokon mindenen. A konyhai teendők (pult lemosása, mosogatás stb) is. A többi azt hiszem ritkábban kell.
2011. jún. 29. 11:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap takarítani meg porszívózni??? Minek, nálam bármikor jöhet bárki, rend és tisztaság van, pedig nem takarítok minden nap. Egyedül élek, koszt nem csinálok, fürdés után természetesen kisikálom a kádat, mosdót, és ha meglátok valahol port vagy koszt, gyorsan letörlöm. Heti kétszer poszívózom, port törlök és felmosok. Mosatlan edény soha nem marad, még reggel is elrakom a száraz poharakat, tányérokat. De hogy minden nap suvickolni? Gyerek mellett megértem, de amúgy szerintem felesleges időpocsékolás.
2011. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!