Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyapjútakaró mosás! Hogy...

Gyapjútakaró mosás! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

a helyzet a következő: a gyapjú takira ráborult a kakó, jó sokat beszívott mire észrevettem, nem mertem kézzel nekiugrani. betettem a fürdőbe. ez volt pénteken. azóta fontosabb dolgokat kellett mosnom, munkásruha, stb, és kiment a fejemből, hogy romlik!!


a kakaó beleromlott a takaróba, nagyon büdös. mivel moshatom ki? hogyan? a gépben? csak gyapjófokozaton? az kihozza a kakaót?:(


2011. júl. 4. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyapjúfokozaton természetesen moshatod. Ki fogja hozni a kakaót.
2011. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vigyázz, csak gyapjúmosószerrel! Másképp összemegy.

Kimoshatod kézzel is. Áztasd be, MAXIMUM!!!!30 fokos vízbe. Vag yhidegbe. CSAKIS gyapjúmosószerrel, az általános tönkreteszi örökre. A melegebb víz is örökre. Kicsit áztatod, akkkor kinyomkodod. Ha nincs gyapjúmosó, akkor semleges babaszappannal. A lúgot kell kerülni, szappan nem érhet hozzá, mert összemegy.

2011. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! aranyosak vagytok. akkor beáztatom.. centrizni hogy tudom?
2011. júl. 4. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
inkább vidd el patyolatba , szánj rá 1500 ft !
2011. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alacsony fordulatszámon centrizheted. De amúgy a mi nagy takarónk sajna nem fér bele a gépbe és kézzel mostam, kinyomkodtam, attól sem lett semmi baja. Gépben a kabátokat szoktam mosni, azt hiszem, max. 400 vagy 600 fordulaton simán lehet centrizni. De ha olyan a géped, amin van gyapjúprogram, az valószínűleg nem is engedi, hogy túl magas fordulaton centrizd.

Ja és samponnal mosd, az nagyon jól tisztít, és ph semleges.

2011. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! hasznosak! :)


de a legtöbb sampon nem semleges, fodrász vagyok ;)

2011. júl. 4. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:
13:00 babasampont akartam írni, szappan persze tilos, elnézést! Remélem senkit sem vezettem félre: SAMPON. szappan nO!!!
2011. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aranygyapjú válasza:

Gondolom már nem aktuális a kérdés, azért mégis leírnám, hogy kell a gyapjút takarót mosni, hátha másokat is érdekel.


Az egyik megoldás, hogy elviszi a tisztítóba, ott szakszerű vegytisztítást és garanciát is kap.


Gépben nem ajánlatos kimosni a gyapjú takarót, ugyanis olyan sok vizet szív magába a gyapjú, hogy tönkremegy a mosógép.


Gyapjúfokozattal sem érdemes próbálkozni, ugyanis sok ideig áll a mosószeres vízbe a takaró, amitől összeáll, nemezelődik, és már nem lesz olyan jó puha a tapintása. A centrifugázás sem tesz jót neki, attól is filcesedik majd.


Gyapjú samponos, kéz meleg (30 fokos) vízbe kell kézzel kimosni, nem szabad sokáig áztatni.


Szárításkor ne érje napfény, mert besárgulhat tőle!


Itt további infókat lehet a gyapjú mosásáról olvasni:


[link]

2012. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!