Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Besárgult gáztűzhelyburkolatot...

Besárgult gáztűzhelyburkolatot ki lehet fehéríteni?

Figyelt kérdés
Az ideg szétvág..még egy éve sincs,hogy vettem a fehér gáztűzhelyet.Anyósom sütött a legnagyobb fokozaton,és besárgult a sütő körül a burkolat.Szerintem,nem lehet vele semmit tenni...
2011. júl. 7. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg FLÓRASEPT-el lemosni...

Nekem még a besárgult zománcozott mosogatót is hófehérré tette!!!... :-))

2011. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megyek ,veszek.Nagyon köszi,remélem,még frissen segít!!!
2011. júl. 7. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem válik be, hideg zsíroldó.
2011. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Folyékonyat vegyél! (Mert van abból por alakú is.)
2011. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát,lesikáltam Florasepttel.Valamivel jobb lett,de sajnos ,úgy látom maga a burkolat van "megégve"az erős hőfoktól(gondolom,ahogy a hő jött ezerrel...)Szerintem,ez szó szerint megégett...
2011. júl. 7. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs,de...valamilyen anyós elleni szer(is)kéne!
2011. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen:-)))de azt már fel sem sorolom,hogy mennyi "okosságot"csinál még ezen kívül....
2011. júl. 9. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább NE !!!

Én a szomszédom számára újítottam fel egy régi karancs3 gáztűzhelyet(úgy30 éves)

A sütő környékén az évtizedes zsírgőzt a Well-done zsíroldóval fújtam be,majd magasnyomású(legolcsóbb 12e ft-os)mosóval lenyomattam. Úgy 10~15 perc várakozás után.

Ha hozzáférhető,pár csavarral lejönnek az oldalsó burkolatok,és az ajtó is.

2011. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a hideg zsíroldó leoldja az évszázados ráégett mindenféle dzsuvát a tűzhelyről, az igaz, mondhatni csodaszer - bizonyos értelemben -, de a kérdező által felvetett problémát nem orvosolja sajnos, mert azt a zománc belülről történő megégése okozza, és értelemszerűen semmi nem fehéríti ki többé (tapasztalat, plusz megkérdeztem szerelőtől is)... viszont ami az anyóst illeti, hát.... nem is tudom, tényleg olyan nagy szentségtörés, ha valaki egy tűzhely maximális fokozatán főz? nem úgy kellene kalibrálva legyenek a tűzhelyek és bevonataik, hogy elbírják azt a hőt, amin működni képesek? de most komolyan... alapesetben egy átlagember se gondol arra, hogy egy tűzhely bizonyos fokozatai esztétikai aggályok miatt nem használhatóak... de most nem? ez egyedül a gyártó hibája, nem az anyósé (félreértés ne essék, nem vagyok anyós;)
2014. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!