Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Festés előtti penész-kezelés?

Festés előtti penész-kezelés?

Figyelt kérdés
Festés előtt állunk, és sajnos a plafon iszonyat penészes. Ha lekezelem hypóval a penészes részt az hatásos lehet? Vagy valami erősebb kellene? Nektek mi vált be?
2011. júl. 14. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elöször kezeld le penészölővel (a hypo is jó) Aztán festékboltban lehet venni penészölő adalékot, amit bele lehet tenni festékbe, és lehet közvetlenül a falra is kenni.

Viszont ha az alap okot nem szünteted meg, akkor vissza fog jönni a penész. Vegyél egy páramérőt, és nézd meg mennyi a pára. A normális 40-60% között van. Ha 3 napig 75% fölött van, akkor már előjön a penész.

Én vettem egy páramentesítő gépet, és azóta nincs penész.

Csak a lakásba tudok teregetni, és a pára olyankor 90% fölé megy. Ez még nyáron nem is gond, mert mindíg nyitva az ablak, de télen nem tudtam annyit szellőztetni hogy megoldja a problémát. Viszont ez a gép nagyon jó. A ruhák is hamar megszáradnak, és penész sincs.

2011. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hypo vagy jó tömény domestosos vízzel súroljátok át a falat. Lehet venni penészölő sprayt, Savo-t ajánlom, az nagyon jól eltünteti a penészt.

A festékbe is kell venni penészölő szert, nem kell sajnálni. Nagyon nehéz eltüntetni, ha már befészkelte magát, de a rengeteg szellőztetés sokat segíthet. Nekünk kb 2 évbe telt, mire kiírtottuk a házból a penészt. Rengeteg Savo-t használtunk el addig és sokat szellőztettünk, még télen is. Mostanra már sikeresen eltűnt.

2011. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a fal átsurolás egy kicsit tulzás, nem? Egystzerüen bekell fujni a falat Savóval vagy egy kiürült spriccelős flakkonból Hypóval. Megszárad letörölni és mésszel lekenni.... Legalábbis nekem ez vált be. Természetesen vettem páraelszivót mely télen megy és nincs penész...
2011. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Savot tudom ajánlani én is, és a mészfestést. A diszperzit sokkal hajlamosabb a penészedésre.
2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Juhász Katika ***** válasza:
Szerintem gondolkodj el a penészesedés okán is, mert ha azt nem oldod meg, akkor újra penészesedni fog...Egyébként van Neo penészgátló festék, még ha drágább is mint a mész, szerintem nagyon megéri hosszú távon. Vagy lehet mészfestéket is használni, azt egyszerűbb felvinni mint a meszet.
2011. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Panza válasza:
Biowash penészlemosót ajánlom a falak tisztítására. Nem olcsó, de műxik
2016. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!