Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Összemoshatom a konyharuhát +...

Összemoshatom a konyharuhát + a türülközöt? Hány fokon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül. Annyi fokon, ahol amúgy is mosni szoktad őket.
2011. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fog a konyharuha, akkor igen. (próba: tedd víz alá és dörzsöld össze, ha színes víz jön belőle, akkor fog). Ha minden oké, akkor én 50 fokon szoktam mosni. (ha nagyon piszkos hosszú programon, ha nem annyira rövidebben)
2011. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Összemosni összemoshatod, csak azért számomra ez furcsa.

Vagyis én a konyharuhákat soha nem mosom semmivel. Még külön is gyűjtöm. Valahogy nekem fura, hogy vannak akik berakják a fehérek közé (bugyi, gatya,vagy akár a törölköző) majd hiába ki van mosva, edényt törölnek vele. (mellékesen megjegyzem, egyszer anyósomnál láttam meg teregetés közben, hogy a szőr benne volt a konyharuhában! áhhhh!)

Egyébként én a konyharuhákat mindig 90°-on szoktam mosni, mert ugye azért csak kell fertőtleníteni. Nem vagyok egy tisztaság mániás, de mivel minden nap főzök, azért naponta én elhasználok 2-4 konyharuhát, így hamar összejön egy adag mosnivaló.

2011. júl. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

persze. én 60 fokon mosom, domestossal megküldöm, minden szép tiszta lesz.

azért annyi időm meg pénzem sincs, h minden darabért külön mosást indítsak.

2011. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én mindig eggyüt mosom őket 60 fokon
2011. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 06,09-es!

Nem vagy egyedül. Én is külön mosom a konyharuhát minden mástól.

Egyébként nemcsak a konyharuhákból, de a törölközőből, az ágyneműből is összevárok annyit, hogy egy gépfeltöltéskor csak az legyen benne, és akkor nem keverednek mással. A fehérneműket ismét külön mosom. Kizárólag csak a felsőruhákat rakom össze. Van a gépemben egy 3 kg-os, 30 literes vízfelhasználású program, ha valamiből kevesebb van, akkor azt indítom el.

2011. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Én sem tartom higiénikusnak együtt mosni....
2011. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Én minden további nélkül együtt mosom őket. Anyukám szedi külön, de nála soha nem is olyan tiszták a konyharuhák. Én ha valami összepiszkolja, akkor azonnal kirakom a szennyesbe és általában még aznap, frissen kimosom.

A fertőtlenítést nem értem, miért lenne fertőző a konyharuha? Már persze ha nem hagyjuk berohadni. Nekem 40 fokon, fehér ariellel nagyon szép tiszták lesznek a többi ruhával együtt.

2011. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!