Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nyirkosan tettem a szennyesbe...

Nyirkosan tettem a szennyesbe a konyharuhát, és penészes lett. Most kimostam 80 fokon, de még mindig szürke foltos. Hogy lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Régen már kérdezte valaki, idemásolom neked az egyik választ:

* Ha a fehérnemû penészfoltja új keletû, akkor a legcélszerûbb 20%-os citromsav-oldatba áztatni a ruhadarabot. Citromsav helyett ecetsavoldatot is használhatunk. Az áztatás mindig több órán át történjen. A folt eltávolítása csak így lesz eredményes.

* A penészes csipkét egy evõkanál sóból, egy evõkanál szalmiákszeszbõl és 3 deci tiszta alkoholból álló folttisztító keverékkel tisztíthatjuk meg. A keveréket kis vattadarabkával juttatjuk a foltra, és némi várakozás után a csipkét bõséges tiszta vízzel kimossuk.

* Színtartó ruhaanyagból is eltávolíthatjuk a penészfoltot, ha 1 deci csapvízhez egy evõkanál szalmiákszeszt és 5 evõkanál hidrogén-peroxidot keverünk, és a foltos részt ezzel a folyadékkal átitatjuk, majd néhány perc múlva alaposan kiöblítjük. Az öblítést célszerû többször megismételni.

* A gyapjúanyag penészfoltjait legjobb szappanos vízben áztatni, amihez egy kevés kálium-karbonátot is adunk. Az áztatás addig történjen, ameddig a folt el nem tûnik. A végén langyos vízben jól öblítsük ki.

* Kisebb bõrárukról (öv, sapka, kesztyû stb.) a penészt úgy távolíthatjuk el, hogy kellõ méretû, jól záródó üvegedénybe tesszük a megtisztítandó bõrtárgyakat és az edénybe mellé helyezünk külön tartóbn szalmiákszeszt (A szalmiákszesz a bõrtárgyakkal ne érintkezzen). Az edényt egy napra fedjük le. A szalmiákszesz gõzei a foltokat megsemmisítik.

Nem én vagyok ilyen okos, a tippeket innen vettem: hazipraktikak.uw.hu

2011. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A penész szerintem gyakorlatilag eltávolíthatatlan a ruhából, max. az ecetes olló jöhet szóba. Jobban jársz ha azon a pénzen amit az eltávolítására szánsz veszel egy új konyharuhát.
2011. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szalmiákszesszel vigyázz! Nagyon erős szaga van,és a gőze is elég,hogy csípje a szemed!
2011. szept. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lefújhatod szavóval, az seperc leviszi. De őszintén: tényleg lenne gusztusod olyan konyharuhát használni, amibe már beleette magát a penész?
2011. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kellőképp smucig vagyok, és annyira rend és tisztaságmániásnak se mondana senki, de biztos, hogy repülne a kukába, és vennék egy újat, ha kevés van. Annyira nem nagy érték tán? :D Inkább ne kísérletezz, rákensz mindenféle vegyszert, aztán azzal törölgetsz? Hát nem túl optimális. :D
2011. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
köszönöm
2012. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!